Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Tocza la Machette CXXIII

Z Micropedia
Tocza la Machette CXXIII
Kraj zamieszkania Wolna Republika Winktown
Funkcje publiczne Technik Winkowy
Tytuł honorowy Brak
Znany również jako tocza123, Tom Maczeta

Tocza la Machette CXXIII (znany także jako tocza123, Tom Maczeta, v-ur. 20 maja 2008 w Wolnym Mieście Winktown w obecnej Wolnej Republice Winktown) - były prezydent Wolnej Republiki Winktown, następca Liliany la Machette, poprzednik Talerza de Tocqueville. Były gubernator stanu Maltsands i Komisarz Techniczny WRWT.

Biografia

Jego pochodzenie, a także prawdziwe miejsce i data narodzin nie są do końca znane. Sam twierdzi, że przybył z przyszłości, jednak niektóre źródła głoszą, iż niegdyś był strażnikiem jednej z karawan krążących między Winktown a jakimś innym, nieznanym państwem. Jego karawana miała zostać napadnięta przez uzbrojonych po zęby bandytów i nie przetrwać ataku. Strażnik uciekł jednak, zrzekając się tym samym pełnionej przezeń funkcji, a po wielu miesiącach tułaczki, z nieco skrzywionym umysłem dotarł właśnie do Wolnego Miasta Winktown, jeszcze zanim zostało uznane za jedno z miast Wolnej Republiki. Początek był dla niego trudny - był zagorzałym abstynentem. Miesiące siedzenia wśród butelek alkoholu sprawiły jednak, że się do niego przekonał. Miasto Winktown jest uznawane przez Winków za jego teoretyczne miejsce narodzin.

Zajęcia w WRWT

Obecnie zajmuje się głównie sprawami technicznymi Wolnej Republiki Winktown - dba o jej serwis informacyjny, forum dyskusyjne oraz po części zajmuje się Pulsem Winktown, choć do tego ostatniego nie ma już tak wielkich chęci. Od czasu do czasu tworzy również muzykę, poświęconą głównie wydarzeniom mającym miejsce w WRWT, zazwyczaj typu ambientowego.

Ciekawostki

  • Niegdyś był właścicielem jedynego w v-świecie medycznego pancerza wspomaganego posiadającego zdolność komunikacji werbalnej. Pozbył się go jednak na polecenie Talerza de Tocqueville. Nie wiadomo, gdzie obecnie znajduje się cudowny pancerz.
  • Liczba "CXXIII" w jego imieniu nie pełni funkcji porządkowej. Nie pełni żadnej funkcji.
  • Jest mężem Liliany la Machette.