Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Tomasz Valois - Wettin von Weerland

Z Micropedia
Portret Tomasza z namalowanym mieczem.

Tomasz Valois - Wettin von Weerland - Bonaparte  

Victortiański polityk, Senator, prawnik i członek konferencji Pruskiej. W Victorii po raz drugi pojawił się w styczniu 2013 roku. Zwolenik Victoriańskiej monarchii, członek stronictwa iluminatów. Były Książe Chambord i następca tronu Saksonii. Były premier i minister spraw wewnętrznych Republiki Vicotrii. Członek delgacji Królestwa Victorii na III kongresie kontynentu wschodniego. 

Doprowadził do upadku kilku świetnie zapowiadających się państw.

Okres przed Victorią

W mikroświecie od 2010 roku. Jego v - ojczyną było Królestwo Prus, ale na stałe osiedlił się w Królestwie Saksonii, gdzie został usynowiony prze Piotra Wettina - Króla Saksonii. W szybkim tempie zrobił dużą karierę. Po upadku Królestwa udał się na półroczną przerwę. Później osiedlił się w Zjednoczonym Królestwie Santanii i Burgii (później Republice) jako Franciszek Habsburg (później takżę Hoth). Tam w niedługi czas zaszedł na najwyższe szczeble krajowej administracji jako minister spraw wewnętrznych, burmistrz stolicy - Rutzelburga, rektor uniwersytetu a także jako działacz kulturalny redagował gazetę  "Multimedialna", spisał także początki obu narodów. Został uznany za zmarłego po wypadku samolotu w krajowym lotnisku - National. Późniejsze jego dzieje są bardzo zawiłe. Działał w wielu mikronacjach - m.in. RON czy Wlk. Brytania. Założył własną mikronację - Księstwo Chambord za co został uznany za zdrajce w Republice Santanii i Burgii. Chambord upadło ...?, tak jak i wcześniej Saksonia.

Republika Victoria

Przeniósł się do Republiki Victorii w październiku 2012 roku (dzisiaj Królestwa) gdzie najpierw zaczynał karierę w regionalnej polityce, potem gdy Victoria dostała się do OPM prezydent powołał go na swojego doradcę w sprawach zagranicznych,później znów zrobił sobie przerwę od mikronacji. Wrócił w styczniu 2013 roku. Został premierem, ministrem spraw wewnętrznych - jego kariera rozkwitła.

Królestwo Victorii

Po przemianach ustrojowych został członkiem tzw. Konferencji Pruskiej, założył także gazetę - Liberal Zeitung i dostał się do pierwszej kadencji senatu, gdzie został Marszałkiem. Mianowany na Baroneta, stara się o książęcy tron Krymii. Jest doktorem nauk historycznych i społecznych, który otrzymał na uniwersytecie w Verden. Mianowany przewodniczącym poselstwa zagranicznego w ZSKHiW. Członek delegacji Królestwa Victorii na III kongresie kontynentu wschodniego. Prezes dwóch przedsiębiorstwa: winnic Vinnis oraz wydawnictwa EDONA. Jest członkiem znakomitego rodu Wettinów, który zasiada obecnie na dwóch mikronacyjnych tronach. Sam o sobie mówi: "Jestem spokojnym człowiekiem, ale jak ktoś mnie zdenerwuje to nie ręczę za siebie. Dlatego kazałem się namalować z mieczem w ręce, w pogotowiu".

Ciekawostki