Micropedia Organizacja Polskich Mikronacji
Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Organizacja Polskich Mikronacji

Z Micropedia
(Przekierowano z OPM)
Logo Organizacji Polskich Mikronacji

Organizacja Polskich Mikronacji, OPM - Jedna z najbardziej liczących się politycznych organizacji międzymikronacyjnych. Zrzeszała większość najstarszych i największych mikronacji.

Członkowie

Przewodnictwo

Obradom OPM przewodniczy Sekretarz Generalny wybierany 2/3 głosów przez reprezentantów krajów członkowskich. Pierwszym Sekretarzem Generalnym był zasłużony na rzecz powstania Organizacji JKW Artur I Piotr z Dreamlandu. Ostatnim Sekretarzem Generalnym był diuk Piotr Kościński z Sarmacji (wcześniej Hasseland), zaś funkcję Dyrektora Gabinetu pełnił Percian de Wega.

Działania OPM

OPM skupia się na rozwiązywaniu mikronacyjnych sporów i zacieśnianiu współpracy między członkami. Przykładem pierwszego rodzaju działań są m.in. misje OPM, wysyłane jak dotąd do Sułtanatu Al Rajn i Samundy. Z kolei drugie podejście realizowane jest m.in. przez uchwalanie i podpisywanie konwencji międzynarodowych - m.in. o wolnym dostępie do miejsc publicznych bądź o tytułach naukowych.

Konwencje OPM

Żródło

  • Archiwum

[1]

  • Aktualne

[2] [3]