Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Willem Johannes

Z Micropedia
Wilhelm II Orański-Nassau
z Bożej łaski król Niderlandów, Belgii i Belgów, Wielki Książę Luksemburga, Książę Flamandii, Walonii, Antwerpii i Mediolanu, Hrabia Cremony, Bergamo, Pawii i Mantui
Data i miejsce urodzenia

15 marca 2015 roku

Mediolan,

Państwo Kościelne Rotria

5. Król Niderlandów
Okres panowania

od 18 października 2015
nadal

Poprzednik

Albert II

Następca

brak

Biskup Świętego Kościoła Rotryjskiego
Okres urzędowania

od maja 2015
do 4 października 2015

Wilhelm II (właśc. Willem Johannes van Oranje Nassau lub pl. Wilhelm Jan Orański-Nassau) - król Niderlandów od 18 października 2015 roku, oficjalnie ukoronowany 8 listopada 2015 roku. Tron objął po abdykacji, a później śmierci swojego ojca, Alberta II kontynuując jego dzieło. Do mikroświata zawitał prawdopodobnie 15 marca 2015 roku, jako Basilio Calabrese. Obrał drogę pokory, a dzięki swym zasługom został włączony do arystokratycznego rodu Aldobrandinich, stając się synem Juana Bautisty Aldobrandiniego. Na początku sierpnia 2015 roku przyjęto go do rodu Oranje Nassau, przybrał wówczas imię Wilhelma Jana Orańskiego-Nassau.

Dnia 21 listopada 2015 roku zaręczył się z Fleurą de Tourville, hrabiną Tilburg. Ślub miał miejsce 6 grudnia 2015 roku w Archikatedrze brukselskiej. Fleur otrzymała tytuł Królowej Małżonki i jako Beatrycze I włada Królestwem Belgii.

Rotria

Wilhelm Johannes van Oranje Nassau swoje pierwsze kroki stawiał w Państwie Kościelnym Rotria. Przybył tam prawdopodobnie 15 marca 2015 roku, jako Basilio Calabrese. Jego losy przed tym dniem nie są znane, lecz prawdopodobnie był jednym z wielu dzieci ubogich kupców, którzy zmarli podczas wojny. Od początku obrał drogę pokory. Na pewien okres czasu wstąpił do Zakonu Dominikanów, oddając swe życie pracy i modlitwie. Wkrótce potem został kustoszem Katedry Najświętszej Maryi Panny w Mediolanie. Jako proboszcz ożywił struktury duchowne na tych ziemiach. Uzyskał stanowisko Prefekta Apostolskiego, którym pozostał do końca swej duchowej drogi. Nieco później został Szambelanem Patriarszym. W maju otrzymał tytuł biskupa z rąk Patriarchy Aleksandra IV. 4 maja został powołany na stanowisko Administratora Apostolskiego w Trizondalu. Udało mu się uspokoić napiętą sytuację, jaką zastał.

Wilhelm II rozpoczął w Rotrii także swoją karierę naukową. Został doktorem archeologii i magistrem prawa. Założył Zakład Archeologii, który trudnił się pracami archeologicznymi i badaniami nad historią.

W lipcu 2015 roku brał udział w konklawe, które wyłoniło Patriarchę Benedykta I.

3 września założył Towarzystwo Jezusowe, stając się jego pierwszym Generałem Zakonu.

18 października został zmuszony, by porzucić drogę duchownego. Decyzja ta została podyktowana abdykacją i śmiercią jego ojca. Willem Johannes musiał wstąpić na tron niderlandzki jako jedyny dziedzic i zostać piątym władcą Królestwa Zjednoczonych Niderlandów.

Niderlandy

W sierpniu 2015 roku ówczesny król Niderlandów, Albert II, opublikował akt adopcji, w którym to usynowił Basilia Aldobrandiniego. Przyjął imię Willema Johannesa van Oranje-Nassau. Został powołany przez Aleksandra IV do archidiecezji brukselskiej, by odnowić duchowe życie Niderlandczyków. Nieco później został Szambelanem Królewskim. Otrzymał Księstwo Antwerpii, do którego przybył 4 września 2015 roku, podpisując Konstytucję i przyjmując tytuł Księcia. Wybudował Pałac Biskupi w Brukseli, odnowił Archikatedrę Brukselską i Pałac Królewski w Amsterdamie. Wstąpił do wojska, gdzie uzyskał stopień mata. Gdy w niedzielę 18 października jego ojciec abdykował, zasiadł na tronie niderlandzkim, przybierając imię Wilhelma II. Za swoich rządów reaktywował Trybunał Królewski, powołał do życia Filharmonię Narodową i Muzeum Narodowe. Rozbudował Niderlandy przede wszystkim od strony kulturowej, stwarzając wiele miejsc umożliwiających aktywność obywateli.

21 listopada dokonał zaręczyn z Fleurą de Tourville, hrabiną Tilburg. Uroczystość zaślubin odbyła się 6 grudnia w Archikatedrze Brukselskiej. Fleur przyjęła imię Beatrycze I i tytuł Królowej Małżonki, Królowej Belgii. Od tej chwili wspiera męża w zarządzaniu Królestwem.

Odznaczenia

Gwiazda Orderu Lwa Niderlandzkiego - Niderlandy
Krzyż Komandorski Orańskiego Orderu Domowego I klasy - Niderlandy
Wielka Kollana Orderu Króla Alberta II - Niderlandy - Niderlandy
Gwiazda Orderu Oranje-Nassau - Niderlandy
Złota Kollana Orderu Zasługi - Niderlandy (Antwerpia)
Gwiazda Orderu Złotej Ostrogi - Rzeczpospolita Obojga Narodów
Order Współpracy i Przyjaźni I klasy - Rzeczpospolita Obojga Narodów

Krzyż Komandorski Orderu Karola I - Imperium Skarlandu