Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Xarthat Xio

Z Micropedia
Xarthat Xio
Kraj zamieszkania terytorium bezpaństwowe
Funkcje publiczne Szef Töiranu, Wysokiej Rady Lagunów
Tytuł honorowy Töirandag
Znany również jako Wenceslaus Zergij, Ahoq Timai, Vaclav Jarosz, Atlas

Xarthat Xio (czyt. Gzaartat Zijo) - Wicepremier Natanii od 11 maja 2007 do ok. września 2008.

Wykształcenie

Dokładne dane o jego wykształceniu nie są znane, z powodu jego tajemnicznej przeszłości. Podobno kształcił się w renomonowanych anglosaskich uczelniach, ale bliższe informacje nie są znane. W każdym razie, tytułuje się obecnie jako profesor doktor habilitowany historii starożytnej i mitologii.

Austro-Węgry i Pomorze

W dniu 10 listopada 2005 po raz pierwszy ukazał się publicznie w państwie Austro-Węgry. Mimo kilku absurdalnych wpadek, zaaklimatyzował się tam i wkrótce przybrał nazwisko Wenceslaus Zergij. Po zaledwie kilku dniach, 17 listopada założył własne forum dyskusyjne na fora.pl, które miało stać się zalążkiem jego własnego państwa, Królestwa Pomorza. Jednak to ostatnie pozostawało długo uśpione. Tymczasem rosła jego aktywność w Austro-Węgrzech. Był o włos od dostania stanowiska Ministra Sprawiedliwości, ale w ostatniej chwili opuścił partię PRCh. Tymczasem na Pomorzu zjawił się jego przyszły król, Adam VI. Król ten stał się marionetką w rękach Xarthata Xio, a państwo kilkukrotnie dostawało własną stronę. Z niewiadomych przyczyn doszło potem do sprzeczki między Xio a niejakim Leonem Wyhowskim. Z powodu tej sprzeczki Xio odszedł z Austro-Węgier w czerwcu 2006. Mniej więcej w tym samym czasie zamarła jego aktywność na Pomorzu.

Powrót

We wrześniu 2006 Xarthat Xio powrócił do życia, porzucając nazwisko Wenceslaus Zergij. Tym razem jednak dołączył do Natanii i tam kontynuował v-życie. Szybko zamieszkał w Apii, a nawet dostał posadę zastępcy burmistrza tego miasta. W czasie jego wakacyjnej nieaktywności, całkowicie zamarło Pomorze, które przeszło do historii od tamtej pory. Po kilku nieudanych wyborach, w maju 2007 został Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w Natanii i został zapamiętany jako jeden z lepszych adminów tego państwa. Za jego dokonania, ówczesny premier Aleksander Nowak uczynił go wicepremierem, które to stanowisko, piastował do jesieni roku 2008. Wówczas, po spektakularnym (i kontrowersyjnym) proteście porzucił wszelkie piastowane przez siebie stanowiska i odpłynął w bliżej nieznanym kierunku.

Próby restauracji Pomorza

Xarthat Xio w czerwcu 2007 podjął jeszcze próbę restauracji swojego państwa, Pomorza, jednak z braku ludności ta próba się nie powiodła. Podobno zbierał ludzi i zamierzał podjąć kolejną próbę we wrześniu 2007. I ta próba się nie udała.

Los po opuszczeniu Natanii

Bliższy los banity nie jest znany. Wiadomo jedynie, iż po wielu miesiącach podróży po morzach i oceanach znalazł sobie spokojną przystań na Wyspie Ramberta, gdzie natknął się na niego Kazag Slobodanovic z Arakhopolis podczas swojej wyprawy po świecie. Próbował namówić Xio do powrotu do polityki, ale ten odmówił powołując się na zły stan zdrowia i nabyte obrzydzenie do v-polityki.

Ostatnie wieści twierdzą, iż podobno stan Xio znacznie się ostatnio pogorszył i dawny wicepremier Natanii zapadł w śpiączkę. Jak stwierdził podobno lekarz - jego godziny są policzone.