Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Armia Wyzwolenia Teutonii: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>Pel Nander
(Dodawanie kategorii)
imported>Akrypa Ali Shariati
Nie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 1 wersji utworzonej przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
Ramię zbrojne zrywów 11 i 18 marca 2012 roku w Księstwie Sarmacji. Utworzone prze Jana de Kaniewskiego do przeprowadzenia Powstania zwanego później marcowym. W pierwszym zrywie nie brała udziału została powołana przed drugim -18 marca 2012 roku. Dokonała zajęcia kilku Sarmackich miast. Ostatecznie została spacyfikowana wraz z Powstaniem Marcowym i wydaleniem z terenów Sarmacji jej przywódców.
'''Armia Wyzwolenia Teutonii''' - organizacja paramilitarna założona w lutym 2012. Ramię zbrojne zrywów 11 i 18 marca 2012 roku w [[Królestwo Teutonii|Królestwie Teutonii]].  
 
== Historia ==
Utworzona przez [[Jan de Kaniewski|Jana de Kaniewskiego]] oraz [[Akrypa Ali Shariati|Akrypę von Primisz]] równolegle z [[Sarmacką Akcją Ludow|Sarmacką Akcją Ludową]] w celu walki metodami nielegalnymi o wyzwolenie ziem Teutońskich spod okupacji [[Księstwo Sarmacji|Księstwa Sarmacji]]. W pierwszym zrywie działalność jej ograniczyła się tylko do promocji haseł niepodległościowych co skutkowało włączeniem się do AWT takich działaczy [[Andrzej Swarzewski]] i [[Piter Jasiński]]. 18 marca wraz z drugim zrywem rozpoczęła walkę zbrojną na terytorium całego Królestwa. Główne sukcesy militarnie odniosła na terenie Loardii Teutońskiej. Jednak niepowodzenie działań w obszarze Srebrnego Rogu i Złotego Grodu doprowadziły wraz z silną akcją dyplomatyczną i polityczną Księstwa doprowadziły do opuszczenia przez powstańców Teutonii i udanie się na wyspę Bialenię gdzie 18 kwietnia Ludowy Komitet Polityczny rozwiązał AWT. Ostatnie walki toczyły się, do 20 kwietnia, w mieście Auterra gdzie siły AWT broniły wycofujących się do Bialenii zwolenników powstania.
 
== Dowodzący wraz z obszarem działań ==
* Jana de Kaniewski - Obszar całej wyspy Teutonii z stolicą Srebrnym Rogiem.
* Piter Jasieński - Do 28 marca obszar Zielnyboru a następnie do 20 kwietnia Auterra.
* Andrzej Swarzewski - Do 2 kwietnia Złoty Gród a następnie do 16 kwietnia Srebrny Róg.
* Akrypę von Primisz - Do 1 kwietnia obszar całej Loardii a następnie do 20 kwietnia Auterra.
[[Kategoria:Armia]]
[[Kategoria:Armia]]
[[Kategoria:Teutonia]]
[[Kategoria:Teutonia]]
[[Kategoria:Dżamahirija]]
[[Kategoria:Sarmacja]]

Aktualna wersja na dzień 18:23, 30 kwi 2019

Armia Wyzwolenia Teutonii - organizacja paramilitarna założona w lutym 2012. Ramię zbrojne zrywów 11 i 18 marca 2012 roku w Królestwie Teutonii.

Historia

Utworzona przez Jana de Kaniewskiego oraz Akrypę von Primisz równolegle z Sarmacką Akcją Ludową w celu walki metodami nielegalnymi o wyzwolenie ziem Teutońskich spod okupacji Księstwa Sarmacji. W pierwszym zrywie działalność jej ograniczyła się tylko do promocji haseł niepodległościowych co skutkowało włączeniem się do AWT takich działaczy Andrzej Swarzewski i Piter Jasiński. 18 marca wraz z drugim zrywem rozpoczęła walkę zbrojną na terytorium całego Królestwa. Główne sukcesy militarnie odniosła na terenie Loardii Teutońskiej. Jednak niepowodzenie działań w obszarze Srebrnego Rogu i Złotego Grodu doprowadziły wraz z silną akcją dyplomatyczną i polityczną Księstwa doprowadziły do opuszczenia przez powstańców Teutonii i udanie się na wyspę Bialenię gdzie 18 kwietnia Ludowy Komitet Polityczny rozwiązał AWT. Ostatnie walki toczyły się, do 20 kwietnia, w mieście Auterra gdzie siły AWT broniły wycofujących się do Bialenii zwolenników powstania.

Dowodzący wraz z obszarem działań

  • Jana de Kaniewski - Obszar całej wyspy Teutonii z stolicą Srebrnym Rogiem.
  • Piter Jasieński - Do 28 marca obszar Zielnyboru a następnie do 20 kwietnia Auterra.
  • Andrzej Swarzewski - Do 2 kwietnia Złoty Gród a następnie do 16 kwietnia Srebrny Róg.
  • Akrypę von Primisz - Do 1 kwietnia obszar całej Loardii a następnie do 20 kwietnia Auterra.