Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Altair Alfa de Bourbon

Z Micropedia
Wersja z dnia 02:59, 10 lut 2018 autorstwa imported>Pel Nander
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Altair Alfa de Bourbon
Kraj zamieszkania Neopolis, Okoczia
Funkcje publiczne Starszy Puchacz ds. Kombinowania Różnorakiego
Tytuł honorowy
Znany również jako Altair Alfa, Tańczący z Bizonami, Gienek Sprawiedliwy

Altair Alfa de Bourbon (v-ur. lipiec 2007, oficjalnie 18 marca 2008) mieszkaniec Neopolis, Okoczii oraz Carstwa Rosyjskiego. W Neopolis aktualnie pełni funkcję doradcy Komisarza ds. wewnętrznych. Członek rodu Bourbonów; syn Ludwika.

Życiorys

V-urodził się w lipcu 2007 r i przybrał imię Gienek Sprawiedliwy. Mianowany Ministrem Sprawiedliwości stworzył Kodeks Karny dla Neopolis aktualny do dziś. Został wyznaczony drugim Szefem Rządu Tymczasowego. Odszedł pod koniec sierpnia 2007 i udał się do swojej samotni w górach (dokładne położenie nieznane). Powrócił 18 marca 2008 i przybrał imię Altair Alfa. Został wybrany Prezydentem Republiki Neopolis. Po wznieceniu buntu przez Konstantego Szympansińskiego spowodowanego spekulacjami dot. daty v-narodzin, złożył dymisję. Został mianowany doradcą ds. zagranicznych przez pierwszego Komisarza Neopolis, Darona Lyncha. Został członkiem Rady Konstytucyjnej, a później jej Przewodniczącym. Zrezygnował z tej posady z powodu braku zainteresowania tworzeniem Konstytucji przez pozostałych członków Rady. 27 czerwca 2008 dokonał zamachu stanu na Komisarzu, z powodu nieudolności Darona na tym stanowisku. Mianował się nowym Komisarzem. Przegrał wojnę o władzę z powodu mniejszych możliwości (Lynch m. in. posiadał funkcję moderatora we wszystkich działach, co uniemożliwiało sprawne przeprowadzenie sprawnych akcji - usuwanie wątków i zmiana treści postów). Uciekł do swojej willi na wyspach Epinarach (dokładne położenie nieznane), gdzie jako przywódca rebelii mianował się tymczasowym dyktatorem Zjednoczonych Wysp Epinarskich i ogłosił ich suwerenność od Neopolis. Poddał je następnego dnia, z powodu zakończenia rozmów dyplomatycznych z pozytywnym skutkiem: Daron Lynch zrezygnował z funkcji Komisarza. Administrator Neopolis powołał na jego miejsce Cybera Smith, który na swojego doradcę ds. wewnętrznych wybrał Altaira Alfę. Jeszcze przed mianowaniem Cybera, 29 czerwca 2008 został adoptowany przez Ludwika Bourbona i przyjął imię Altair Alfa de Bourbon. Tego samego dnia zamieszkał w Okoczii i przyjął imię Tańczący z Bizonami.

Od 2 marca 2013 mieszka w Raciborzu.