Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Andrzej Dzikowski: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>A.Dzikowski
Nie podano opisu zmian
 
imported>A.Dzikowski
Linia 13: Linia 13:


== Działalność na szczeblu lokalnym ==
== Działalność na szczeblu lokalnym ==
Od lipca do grudnia 2005r. był burmistrzem [[Scrios atha Morvan|Morwieńca (Scrios atha Morvan)]] i odbudował miasto, które upadło po odejściu Barona [[Sebek Inkaski|Sebka Inkaskiego]]. Później sam musiał odejść ze stanowiska. Był też związany z Instytutem Historii Morvan. Później był członkiem Komitetu Wyzwolenia Morvan.
Od lipca do grudnia 2005r. był burmistrzem [[Scrios atha Morvan|Morwieńca (Scrios atha Morvan)]] i odbudował miasto, które upadło po odejściu Barona [[Sebek Inkaski|Sebka Inkaskiego]]. Później sam musiał odejść ze stanowiska. Był też związany z [[Instytut Historii Morvan|Instytutem Historii Morvan]]. Później był członkiem [[Komitet Wyzwolenia Morvan|Komitetu Wyzwolenia Morvan]].


== Przynależność partyjna ==
== Przynależność partyjna ==

Wersja z 14:28, 21 lis 2006

Szablon:Osoba


Informacje Ogólne

Andrzej kaw. Dzikowski herbu Dzik (A2554) - w świecie wirtualnym urodził się 19 listopada 2004 roku w Kotwiczu w Księstwie Sarmacji. Obecnie mieszka w Czarnolasie. Odznaczany Krzyżem Zasługi z Liliami (I st.) oraz Krzyżem Brązowym Orderu Wolności. Minister Samorządu Terytorialnego. Były burmistrz Scrios atha Morvan. Działacz sarmackiej prawicy, obecnie prezes Unii Konserwatywno-Liberalnej.


Działalność na szczeblu lokalnym

Od lipca do grudnia 2005r. był burmistrzem Morwieńca (Scrios atha Morvan) i odbudował miasto, które upadło po odejściu Barona Sebka Inkaskiego. Później sam musiał odejść ze stanowiska. Był też związany z Instytutem Historii Morvan. Później był członkiem Komitetu Wyzwolenia Morvan.

Przynależność partyjna

W sierpniu 2005 wstąpił do Międzyprowincjonalnego Ruchu Wolnościowego. Od października do grudnia był przewodniczącym MRW i opracował nowy program tego ugrupowania. W lutym przeszedł do Sarmackiej Partii Demokratycznej. Wskutek różnic postanowił utworzyć nowe ugrupowanie - Unię Konserwatywno-Liberalną, której jest prezesem.

Działalność polityczna

Wielokrotny kandydat na posła. Poseł i jedyny przedstawiciel opozycji wobec rządu Matwieja Skarbnikowa w Izbie Poselskiej XII Kadencji (VI-IX 2006). Jego sprzeciw wzbudzały głównie ustawy zwiększające opodatkowanie. Zgłosił m.in. projekt zmiany Konstytucji, wprowadzający wybory do Izby Senatorskiej - (przyjęty przez IP, odrzucony przez IS). Od października 2006 Minister Samorządu Terytorialnego w Rządzie Krzysztofa Koniasa.

Działalność dziennikarska

Od maja 2006 współpracuje z "Gońcem Czarnoleskim".