Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Provincia de Rohan: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>Norbisk
Nie podano opisu zmian
imported>Norbisk
(Dodano kategorie)
Linia 88: Linia 88:
[[Kategoria:Skarland]]
[[Kategoria:Skarland]]
[[Kategoria:Prowincje]]
[[Kategoria:Prowincje]]
[[Kategoria:Wspólnoty Autonomiczne Królestwa Skarlandu]]

Wersja z 16:03, 6 gru 2009

Wspólnota Rohańska
Generaliat de Rohan
Comunidad de Rohan
Flaga Rohanu Godło Rohanu
Symbole Wspólnoty Rohańskiej
Języki urzędowePolski, Hiszpański, Włoski
PaństwoKrólestwo Skarlandu
StolicaEdoras
Ustrój politycznyWspólnota Autonomiczna
Głowa Wspólnotyprezydent Carlos Juan Xavier
Jednostka monetarnaLir Skarlandzki
Religie panująceRotrio Katolicyzm - południe kraju,
Islam - tereny Rohanu Północnego,
Animizm i Szamanizm - tereny Rohanu Północnego oraz niedostępne regiony i peryferie.
Kod WspólnotyROH
brak strony internetowej


Rohan - państwo powstałe w październiku 2008r. 25 listopada 2008 włączone do Królestwa Skarlandu po rzekomej śmierci Nicolasa I Wooda. Rohan graniczy z Rzeczpospolitą Korony i Litwy. Od 5 sierpnia jest Wspólnotą Autonomiczną.

Królestwo Rohan/Wspólnota Rohańska

Królestwo Rohan to państwo istniejące pomiędzy październikiem a 25 listopada 2008 roku. 25 listopada 2008 wojsko Skarlandzkie wbrew apelowi Patryjarchy Rotryjskiego Aleksandra I zajęło Rohan ustanawiając własne władze.

Separatyści

Od grudnia 2008 do dziś jest kilku separatystów na terenie Rohanu. W grudniu powstała Organizacja Free For Rohan, która upadła tak szybko jak powstała. A od kwietnia 2009 obserwujemy aktywność Theodena II, który uważa się za króla Rohanu, prawowitego następcę Nicolasa I Wooda, który go mianował czy nawiedził. Na większości obszarów północnej części Rohanu faktycznie władzę sprawują tzw. Hordy Północy Rohanu których przywódcą jest Urgh Warmork. Hordy Północy Rohanu nie stanowią zagrożenia dla władz Skarlandzkich.

Propozycja pokoju dla Theodena II i powstanie Królestwa Rohanu Północnego

Władze Królestwa Skarlandu 29 Marca 2009 zaproponowały pokój Theodenowi II. W tej propozycji oddano Theodenowi znaczną część Rohanu a Skarland zajął tereny Księstwa Jaspisjini i resztę terytorium na północy Rohanu ustanawiając Królestwo Rohanu Północnego. Propozycję pokoju Theoden II odrzucił. Królestwo Rohanu Północnego istniało aż do 3 Maja 2009 kiedy to wojska Skarlandzkie dokonały inwazji na tereny Królestwa Rohan. 5 Maja 2009 władze Rohanu Północnego ogłosiły zjednoczenie państwa.

Obecna sytuacja Rohanu

Królestwo Rohan jest obecnie narażone na ataki separatystów co powoduje, że zamieszkanie na jego terenach bez zgody władz jest niemożliwe. W Rohanie stacjonuje spory kontyngent wojsk Skarlandzkich. 5 sierpnia 2009 roku Królestwo Rohan stało się Wspólnotą Autonomiczną zwaną Wspólnotą Rohańską.

Statut Wspólnoty Autonomicznej

Statut uchwalony przez Rząd Federacji Rohańskiej

Art. I Federacja Rohańska przekształca się we Wspólnotę Autonomiczną zwaną Wspólnotą Rohańską. Wspólnota Rohańska powstaje z połączenia dwóch regionów: Rohan Północny i Rohan Południowy.

Art. II Uznaje się naród Rohański za narodowość w Królestwie Skarlandu.

Art. III Federacja Rohańska przekazuje kompetencje Królestwa Rohan w ręce Rządu Królestwa Skarlandu.

Art. IV Obywatelstwo Rohańskie zostaje zastąpione obywatelstwem Skarlandzkim.

Art. V Rohan jako Wspólnota Autonomiczna zastrzega sobie prawo do: -części dochodu z podatków pochodzących ze Wspólnoty, -kontrolowania infrastruktury cywilnej z poziomu Rządu Wspólnoty.

Art. VI Wspólnota Rohańska zobowiązuje się: -finansowania sił zbrojnych Królestwa Skarlandu, -finansowania edukacji, -i innych nie uwzględnionych.

Art. VII Wspólnota Rohańska do końca roku października 2009 będzie używać Lira Skarlandzkiego jako swojej waluty.

Art. IX Statut wchodzi w życie z zatwierdzeniem go przez: Rząd Wspólnoty Rohańskiej 05.08.2009 Rząd Królestwa Skarlandu /OCZEKUJE/

Regiony Wspólnoty Autonomicznej

Wspólnota Rohańska dzieli się na dwa regiony: Rohan Północny i Rohan Południowy.

  • Region Rohanu Północnego: stolica: Jaspis.
  • Region Rohanu Południowego: stolica: Edoras.