Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Aureliusz Łuczak

Z Micropedia
Aureliusz Łuczak
Luczak.jpg
Prezydent Eskwilinii
Okres urzędowania od 1 czerwca 2009
do 1 grudnia 2009
Przynależność polityczna bezpartyjny
Poprzednik jako pierwszy
Następca Adam Zygmunciak
Premier Eskwilinii
Przynależność polityczna bezpartyjny
Okres urzędowania od 20 października 2011
do 15 marca 2012
Poprzednik Havelock Jaskoviakus
Następca Marcin Wilczyński
Przewodniczący Rady Narodowej
Przynależność polityczna Partia Ludowa
Okres urzędowania od wrzesień 2010
do 9 stycznia 2011
Poprzednik Havelock Jaskoviakus
Następca Ursus A. Prystor
Przewodniczący Rady Narodowej
Przynależność polityczna Partia Ludowa
Okres urzędowania od luty 2010
do czerwiec 2010
Poprzednik Marcin Wilczyński
Następca Havelock Jaskoviakus
Prezes Sądu Najwyższego
Okres urzędowania od 7 stycznia 2011
do czerwiec 2010
Poprzednik Cheewazz Khadil
Następca Cheewazz Khadil

Aureliusz Łuczak vel Aurelius Lucakius - eskwiliński polityk i prawnik. Pomysłodawca i jeden z założycieli Eskwilinii. Tymczasowy Zwierzchnik Państwa, prezydent Eskwilinii w okresie czerwiec-grudzień 2009, poseł II, III, IV i V kadencji parlamentu, i Przewodniczący Rady Narodowej III i V kadencji. Obecnie Prezes Sądu Najwyższego. Właściciel wydawnictwa Ne.

To właśnie temu człowiekowi zawdzięczane jest odrodzenie Państwa Eskwilińskiego. Aureliusz Łuczak jest pomysłodawcą i sygnatariuszem Deklaracji Niepodległości. Na mocy jej zapisów, w maju AD 2009 został Tymczasowym Naczelnikiem Państwa, a potem – w wyniku wyborów – pierwszym Prezydentem Rzeczypospolitej. Później, piastując godność Ministra Spraw Zagranicznych, rozpoczął starania o przyjęcie Eskwilinii do OPM. Przez długi czas prowadzona przez niego Partia Ludowa była drugą siłą polityczną na Wyspie, a Aureliusz Łuczak głównym pretendentem do urzędu prezydenckiego, który opuścił w listopadzie AD 2009.

Wielokrotny poseł, Przewodniczący Rady Narodowej III i V kadencji. Równocześnie z działalnością publiczną angażował się w Eskwiliński System Gospodarczy; był właścicielem wydawnictwa Ne oraz kilku innych przedsiębiorstw. Prezes Sądu Najwyższego od stycznia do października 2011. Później wyłoniony jako szef rządu pozaparlamentarnego. Premierem był do marca 2012. Odznaczony Orderem Złotego Orła oraz Orderem Gwiazdy Niepodległości Eskwilinii.