Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Cheewazz Khadil

Z Micropedia
Cheewazz Khadil
Cheewazz.jpg
Minister spraw zagranicznych
Okres urzędowania od grudzień 2010
do październik 2011
Przynależność polityczna Stronnictwo Narodowe Rzeczypospolitej
Poprzednik Havelock Jaskoviakus
Następca Adam de Sigmund
Prezes Sądu Najwyższego
Okres urzędowania od 22 kwietnia 2010
do 1 listopada 2010
Poprzednik jako pierwszy
Następca Aureliusz Łuczak
Prezes Sądu Najwyższego
Okres urzędowania od październik 2011
Poprzednik Aureliusz Łuczak
Minister spraw zagranicznych
Przynależność polityczna bezpartyjny
Okres urzędowania od 15 marca 2012
Poprzednik Adam de Sigmund

Cheewazz Khadil - eskwiliński polityk, dyplomata, prawnik, przedsiębiorca i publicysta.

Przez długi czas piastował urząd Prezesa Sądu Najwyższego (kwiecień-listopad 2010), przyczyniając się do renesansu judykatury Rzeczypospolitej. Kandydat na urząd Prezydenta RE w grudniu 2010, przegrał w starciu z ubiegającym się o reelekcję Adamem de Sigmundem.

Na przełomie AD 2010 i 2011 najbogatszy mieszkaniec Wyspy (jest właścicielem przedsiębiorstw Wesoły Rzeźnik i Sekundeczka, dawniej również Podaj Cegłę). Minister spraw zagranicznych w rządach Marcina Wilczyńskiego (2010-2011, od 2012), Havelocka Jaskoviakusa (2011), jeden z czołowych eskwilińskich dyplomatów. Przedstawiciel konserwatywnego skrzydła Stronnictwa Narodowego Rzeczypospolitej, którego był współzałożycielem, wiceprezesem i członkiem do rozwiązania w październiku 2011.

Po objęciu urzędu premiera przez dotychczasowego Prezesa Sądu Najwyższego, Aureliusa Luciakiusa Khadil powrócił na swoje dawniejsze stanowisko.

Propagator futbolu na Wyspie: menedżer i sponsor klubu Torpedo Łodzia, który prowadzi w rozgrywkach Ligi Królewskiej, zarządca eskwilińsko-tyrenckiego Pucharu Archipelagu, gdzie prowadzi zespół Rzeźników Łodzia. Odznaczony Orderem Cyrkla.