Micropedia Cesarstwo Leblandii
Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Cesarstwo Leblandii

Z Micropedia

Dane Ogólne

Cesarstwo Leblandii - jedno z pierwszych polskich państw wirtualnych (powstałe 26.03.2001). Jest, albo raczej było, jednym z nielicznych państw spełniających zasadę "Micronation", zakładającą oparcie stron jedynie na statycznym HTML i zarzuceniu jakichkolwiek prac nad systemem gospodarczym. Złośliwi twierdzili, że zasady te zostały wprowadzone, gdyż strony na PHP i zaawansowane skrypty gospodarki były dla twórców Leblandii (oraz innych państw Traktatu Brunlandzkiego, m.in Brunlandu, Al-Farun, Zakarata) niedostępne technicznie. Jednak wynika to głównie z zachodniego sposobu spojrzenia na wirtualne państwa, w którym państwa takie jak Dreamland, Sarmacja, czy Scholandia są jedynie zabawą, lub internetową grą RPG.

Degradacja państwa

Mówi się często, że właśnie to zastanie w zasadzie micronation i wierne kopiowanie systemu z mikronacji zachodnich (Talossy, Corvinii) doprowadziło do stopniowego upadku. Od dłuższego czasu Leblandia nie jest już niczym, poza obiektem wielu żartów obywateli innych v-państw. Zwykle dotyczy to sposobu propagandy Cesarstwa (Według oficjalnych danych, Leblandię zamieszkuje ponad tysiąc mieszkańców, a głównym dowodem potęgi, jest: "tygodnik "Wprost" z 16 czerwca 2002 str. 60-61. Cesarstwo Leblandii i państwa Paktu Leblandzkiego zostały umieszczone na pierwszym miejscu. Leblandia została uznana za "największy kraj w polskiej sieci" !!!")

Aktywność

Do tej pory toczą się spory, czy Leblandię mozna uznać za nadal funkcjonujące państwo. Przeważa opinia, że w chwili obecnej naprawdę żyję tam dwie osoby - Cesarz Lebencjusz, oraz Senator Anike.

Problematyka Leblandii

Niestety, wiele prawdy jest w stwierdzeniu, że nieaktywne i zamknięte dla nowych przybyszów państwa takie jak Leblandia, szkodzą także innym v-państwom, jako że zniechęcają osoby spoza v-świata do zaangażowania się.

Źródło

[1] [2]