Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Traktat Brunlandzki

Z Micropedia

Traktat Brunlandzki (Doktryna Micronation) - traktat podpisany pomiędzy Sułtanatem Al-Farun, Cesarstwem Leblandii, Republiką Brunlandu i Baronia Zarakatą. Określa on definicję mikronacji.

Postanowienia traktatu

Traktat ustala, że mikronacją może zwać się jedynie państwo zbudowane na wzór pierwszych anglojęzycznych v-państw takich jak wymienione w preambule Tallosa, Mallossia i Corvina, czyli istniejące w internecie bez symulacji gospodarczej. Wprowadza też Radę Czystości Doktryny Micronation mającą pilnować właściwego używania przez polskojęzyczne wirtualne państwa określenia "mikronacja".

Skutki traktatu

Przyszłość sygnatariuszy traktatu nie potoczyła się tak dobrze jak istnienie takich krajów jak Dreamland czy Sarmacja. Al-Farun został włączony do Sułtanatu Al Rajn jako wezyrat, Brunland zamarł, z ostatnimi śladami aktywności na początku 2007 roku. Jedynie Leblandia i Zakarata działają o czym świadczą zmiany na stronach przeprowadzane w 2008 roku, choć nie mogą poszczycić się aktywnością obywateli.

Traktat dzisiaj

O istnieniu traktatu świadczą już tylko loga zgodności z Doktryną Micronation. Polskie wirtualne państwa nazywają siebie mikronacjami, a nikt przeciw temu nie protestuje.

Linki

Treść Traktatu