Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Daniel Saryoni

Z Micropedia
Daniel Saryoni

AE939.png
W polu błękitnym trzy lwy złote kroczące w słup

Data i miejsce v-urodzenia 13 marca 2009
w Królestwie Morinii
Kraj zamieszkania Księstwo Sarmacji
Poprzednio Morinia / Mikrosławia, Trizondal
Tytuł Hrabia
Flagalt.PNG Król Morinii

Okres panowania

od 24.03.2009
do 06.12.2009

Poprzednik brak
Następca Vojvodowie Morińscy
Zfmflaga.png Skrijat Wszechsławii

Okres urzędowania

od 15.10.2009
do 15.01.2010

Poprzednik Juan Samir El Guevara de Vetonia
Następca Juan Samir El Guevara de Vetonia
Zfmflaga.png Skrijat Wszechsławii

Okres urzędowania

od 15.04.2010
do 15.07.2010

Poprzednik Juan Samir El Guevara de Vetonia
Następca Arthur von Schwarz
Zfmflaga.png Skrijat Wszechsławii

Okres urzędowania

od 15.12.2010
do 15.06.2011

Poprzednik Juan Samir El Guevara de Vetonia
Następca Juan Samir El Guevara de Vetonia
Flaga2.png Prezydent Trizondalu (p.o.)

Okres urzędowania

od 28.08.2012
do 23.10.2012

Poprzednik Robert Dąbski-Hans
Następca Ozzy Washburn

Daniel Saryoni (właść. Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni), Król Morinii od 24 marca do 6 grudnia 2009. Jeden z założycieli Królestwa Morinii. Trzykrotnie wybierany Skrijatem Mikrosławii. Z zamiłowania do piłki nożnej prezes i trener klubu sportowego FC Auterra. Dawniej trener Reprezentacji Mikrosławii w piłce nożnej.

Od 18 kwietnia 2015 r. obywatel Księstwa Sarmacji, zamieszkały w Królestwie Teutonii.

Życiorys

Daniel Saryoni rozpoczął swoją przygodę z mikronacjami 13 marca 2009 roku współtworząc swoją pierwszą mikronację – Królestwo Morinii. Był to jednak zaledwie wstęp do aktywnej działalności w V-świecie. W dniu 2 lipca 2009 Morinia połączyła się z Nowalem w jeden organizm państwowy - Zjednoczoną Federację Mikrosławii

Saryoni był jednym z głównych propagatorów idei federacji morińsko-nowalskiej, jednym z Ojców-założycieli Mikrosławii oraz współtwórcą jej systemu prawnego. Trzykrotnie obejmował funkcję Skrijata Wszechsławii. Angażował się w działalność wojskową (stworzył elitarną Gwardię Wszechsławiańską), publicystyczną (gazeta Obserwator Moriński) oraz kulturalną (założył Dom Kultury „Morinos”, który stał się centrum życia kulturalnego Mikrosławii). Przez dwa lata był selekcjonerem reprezentacji Mikrosławii w piłce nożnej, z którą podczas V-mundialu w RSiT wywalczył brązowy medal. Saryoni był założycielem ligi Primera Confederacion, w której przez dwa lata pełnił funkcję administratora. Trenował także moriński klub Omega Moarrac, z którym dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Primera Confederacion oraz, również dwukrotnie, Puchar Przyjaźni.

W lipcu 2012 roku, po ponad półrocznej przerwie, powrócił do mikronacji jako obywatel Trizondalu. Pełnił tam funkcję zarządcy dalmenckiej Ulsanii. Wspólnie z Robertem-Dąbskim Hansem kandydował w wyborach prezydenckich, w roli Pierwszego Zastępcy. Po dymisji Dąbskiego-Hansa objął stery państwa, z powodzeniem wprowadzając szereg reform. Jest autorem trizondalskiego systemu orderów i odznaczeń. Po ponad rocznej działalności opuścił Trizondal.

Po kolejnej przerwie, powrócił do mikronacji w marcu 2015 roku, ubiegając się o obywatelstwo Księstwa Sarmacji. Od jego uzyskania w kwietniu tegoż roku, zaangażował się w działalność polityczną, pisarską, sportową i graficzną. Zamieszkał na stałe w Złotym Grodzie, w Królestwie Teutonii. W lipcu 2015 objął funkcję Tenutariusza królewskiego i Starosty Nowej Teutonii.

Miejsca zamieszkania

Lenna

  • Salis (Mikrosławia)

Lenno znajdujące się na wyspie Salicji w Królestwie Morinii (Mikrosławia). Obejmuje swoim zasięgiem miasto Salis oraz okoliczne gminy.

  • Baronia Lantshaven (Sarmacja)

Lenno nadane przez Księcia Sarmacji w dniu 27 maja 2016 r. znajdujące się w Rejencji Nowej Teutonii, na terytorium Hrabstwa Weyr, przy granicy z Domeną Królewską (Teutonia). Stolicą lenna jest miasto Lantshaven.

Herb wielki Baronii Lantshaven


Linki

Profil w Księstwie Sarmacji

Strona poświęcona Baronii Lantshaven