Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

El Reino Group

Z Micropedia
El Reino Group S.A - Grupo El Reino S.A

Elreino2.png

Informacje Ogólne
Profil: media
Państwo: Bandera2.png Królestwo Skarlandu
Typ: Sociedad Anónima/Spółka Akcyjna
Właściciel: Norbert I Catalán
Slogan: Otra visión a Micronación - Inna wizja Mikronacji
Strona internetowa

El Reino Holding S.A (Grupo El Reino S.A, El Reino Group S.A) - największy skarlandzki koncern medialny. Jego udział na rynku skarlandzkim wynosi 100%. Firma jest notowana na Giełdzie Skarlandzkiej.

Stare logo Grupy El Reino
Stare logo Grupy El Reino
Stare logo El Reino Group
Stare logo El Reino Holding

Marki należące do Grupy El Reino

Prasa

Telewizja

Niefunkcjonujące marki Grupy El Reino

Firmy należące do Grupy El Reino

Historia Firmy

Początki firmy sięgają marca 2008 roku kiedy powstała pierwsza agencja prasowa: Skarland The Times, która wydawała najpierw Głos Skarlandu, który szybko został przekształcony w Gazetę Skarlandzką. Na początku kwietnia tego samego roku Skarland The Times w wyniku upaństwowienia przekształciła się w Skarlandzką Agencję Prasową. Październik 2008 roku to początek powstawania Grupy TVS, która na początku roku została przekształcona w RTVS by w lipcu 2009 roku zostać zamknięta z powodu upadku MediaMicronación S.A. W tym samym miesiącu powstała gazeta: El Reino, co spowodowało stopniowy upadek Skarlandzkiej Agencji Prasowej i jej produktu: Gazety Skarlandzkiej. W sierpniu 2009 roku udziały w SAP przejęła Grupa El Reino co spowodowało upadek agencji i powstanie Grupy SkarlandPress. We wrześniu 2009 roku ogłoszono upadłość Gazety Skarlandzkiej. W 2010 roku powstała Grupa CSD mająca wznowić działalność telewizji jednak do tej pory firmie udało się jedynie uruchomić portal informacyjny. W lipcu 2010 roku połączyły się: Grupa El Reino, Grupa CSD, Grupa SkarlandPress, ANNS tworząc Holding El Reino.