Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Kaworu Nagisa

Z Micropedia
Kaworu Nagisa
Kraj zamieszkania Królestwo Scholandii
Funkcje publiczne brak
Tytuł honorowy brak
Znany również jako Nebula Blue, Psycheomatic

Kaworu Nagisa - ur. 5 lipca 2005 w Królestwie Dreamlandu. Od 17 października 2006 do 22 lipca 2007. w Triumwiracie Erboki.

Prolog

Namiestnik Koronny Księstwa Luindoru (tuż przed ustąpieniem z funkcji namiestnika, Księstwo przekształcił w Szogunat Luindoru), Lord Kustosz na Dworze JKW Artura Piotra i JKM Pawła I, dziennikarz, prozaik i poeta.

Sztuka niska i wysoka, administracja

Twórca

 • Radia Mauve Waves,
 • Teatru Screaming Blue,
 • Kawiarni PostArt,
 • Centrum Gier On-line,
 • wirtualnej wytwórni muzycznej Mellowsleep Records,
 • Luindorskiego Biura Pośrednictwa Pracy (wraz z Server Revresem.

Współpracujący z gazetami

Nagrody

 • drugie miejsce w II Dreamlandzkim Konkursie Literackim organizowanym przez wydawnictwo PLEGOLAL (opowiadanie "Karma Syndrome"),
 • pierwsze miejsce w konkursie literackim organizowanym przez Ministerstwo Kultury w Scholandii (opowiadanie "Zdrajca"),
 • pierwsze miejsce w konkursie dramatycznym organizowanym przez Ministerstwo Kultury w Scholandii (sztuka "Czas i Przestrzeń kroczą ręka w rękę"),
 • drugie miejsce w konkursie organizowanym przez MiniPress w Scholandii (esej "Czym jest gazeta?")
 • Złoty Bober na Krez Festiwal 2005 za utwór "1st of july",
 • Złoty Bober na Krez Festiwal 2006 za utwór "Sakura gardens of mauve".

Administracja

Polityka

Poseł V i VI kadencji Izby Poselskiej, dawniej senator z ramienia Luindoru. Kandydat na Premiera Rządu Królewskiego Dreamlandu w pierwszej połowie 2006 roku (wówczas Przewodniczący Dreamlandzkiej Partii Monarchistycznej).

Organizacja

Twórca Festiwalu Kalmarki (Nagrody Małego Niebieskiego Kalmarka); laureat KALMARKA KULTURY 2005. Organizator Narodzin Luindoru (weekend luindorski) oraz Niebieskich Dni Luindoru (Blue Days).

Marzec-Wrzesień 2006

Po odejściu z Królestwa Dreamlandu, Minister Kultury, Nauki i Sportu oraz poseł w Królestwie Natanii. Wcześniej Premier i Marszałek Dworu JW Patryka I. Od 29 czerwca 2006 roku Błazen królewski. Twórca strony Senatu w Natanii. Senator pierwszej kadencji Senatu w Królestwie Natanii.

Jeden z dwóch Ojców Ideii Państwa Świetlików. Dawniej Robaczek Świętojański ds. Informatycznego Ruchu Powietrznego, moderator listy dyskusyjnej oraz twórca oprawy graficznej. Dziś, jedna z trzech jaźni złączonych w Świetliku Kontynentu (wraz ze Świetlikami Północy i Południa). Właściciel Dziennika Czarnych Nutek, twórca layoutu do magazynu ŚWIAT.

Epilog

Od października 2006 r. Triumwir prowincji: Państwo Świetlików i Aerialne Miasto w Triumwiracie Erboki. Tymczasowy zarządca osady Draconigena, właściciel wydawnictwa ESPOIR, pomysłodawca temidzkiej Akademeii, publicysta w draconigeńskim Felietoniście, twórca Hymnu Aerialnego Miasta.
W lipcu 2007 r. odchodzi z Triumwiratu Erboki odłączając od państwa jedną z prowincji, Aerialne Miasto, i przekazując w opiekę jednemu z obywateli, Państwo Świetlików.

Dzieje scholandzkie

Od połowy maja 2007 r. aktywnie działający w Scholandii. Twórca i dyrektor Teatru Starego w Kanikogradzie.