Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Paul von Panevnick

Z Micropedia
Paul von Panevnick
Data i miejsce urodzenia

17 stycznia 2006 r. Furlandia

ObywatelstwoDreamland
Tytułdiuk
Ródnie należy do żadnego
Premier Rządu Królewskiego
Okres urzędowania17 czerwca 2014 r. - 31 sierpnia 2014 r.
PoprzednikMartin Schlesinger-Asketil
NastępcaFabiola de Willibald
Prokurator Generalny Królestwa
Okres urzędowania31 grudnia 2007 r. - 23 kwietnia 2010 r.
PoprzednikMedgar de Rama
NastępcaMartin de Joustin

Paul von Panevnick - polityk i prawnik dreamlandzki, ur. w Furlandii, w kołysce przeniesiony do Morlandu. Współzałożyciel Federalnej Partii Dreamlandu, która współtworzyła koalicyjne ugrupowanie Zjednoczeni Demokraci - z ramienia tej partii wybrany na posła VII i IX kadencji Izby Poselskiej KD. W tym okresie również wielokrotny minister w rządzie krajowym Morlandu i Burmistrz Satriny. Założyciel Redakcji Gazet Morlandzkich(2006 r.), wydającej w formacie pdf nieregularnik społeczno-polityczny "Bryza" i "Kurier Morlandzki". Od 31 grudnia 2007 roku Prokurator Generalny KD - zastąpił na tym stanowisku Medgara de Rama. Wsławił się bezkompromisowością, drobiazgowością w prowadzeniu postępowań i literalnym odczytywaniem prawa, przez co otrzymał przydomek "żelaznego prokuratora". Od 2010 roku, po złożeniu urzędu Prokuratora Generalnego, sędzia, a następnie Prezes Sądu Prowincji. Od 1 marca 2010 roku Namiestnik Koronny Księstwa Morlandu, gdzie wprowadził nową Konstytucję z dn. 25 marca 2011 roku, ustrój feudalny oraz urzędy kasztelanów i margrabiów.

Miłośnik piłki nożnej. Twórca Otwartej Ligi Piłkarskiej, menadżer klubów RGM Satrina (OLP) i MKS Victoria Satrina (Liga Królewska).