Micropedia Republika Wilkinii
Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Republika Wilkinii

Z Micropedia

Republika Wilkinii - Integralna część Królestwa Skarlandu.

Republika Wilkinii
Język urzędowy polski, hiszpański
Powierzchnia 67 tys. kwadratowych km
Stolica Wilkiń
Ustrój polityczny monarchia parlamentarna, Wspólnota Regionów
Głowa państwa
brak Paweł Ruswell Prezydent Sjergiej
Główna religia Rotrio-Katolicyzm
Wznowienie państwowości
15 września 2008
Aneksja przez Skarland i Rohan
12 październik 2008
Waluta Lir Skarlandzki

Dane ogólne

Wilkinia jest monarchią, dokładniej księstwem rządzonym przez księcia Pawła Ruswella. Administracyjnie dzieli się na 3 mniejsze księstwa, 4 hrabstwa i jedno wolne miasto. Stolicą księstwa jest miasto Wilkiń, a przy tym stolica mniejszego Wielkiego Księstwa Wilkinia. Wilkinia jest republiką wchodzącą w skład Regionu Emilia-Abarna w Królestwie Skarlandu. Rejon opuszczony przez Skarland

Historia

Wyspy Wilkińskie zostały odkryte przez ks. Barnima w końcowych dnia lipca 2006 roku, kilka tygodni po zajęciu przez niego Archipelagu Nowopomorskiego dla Królestwa Pomorza. Leżą kilka (3-5) dni drogi morzem na południowy zachód od nich. 13 grudnia 2006 r. redaktor gazety zaczął strajkować, data ta nie była pewnie przypadkowa (stan wojenny), strajkujący żąda reform, twierdząc że strajkiem doprowadzi do rozkwitu kraju. Strajk został wstrzymany na czas nieokreślony. Na poczatku stycznia 2007 r. została przeprowadzona reforma administracyjna. 10 czerwca 2007 r. prezydent Republiki Monderii Henrich Rosenvolt ogłosił v-światu (jako drugi) i narodowi monderyjskiemu, że zaanektowane zostało przez Monderię Wielkie Państwo Wilkinia. Land Wolna Wilkinia został oddany swoim prawowitym właścicielom dnia 12 czerwca 2007 r.. Od 15.09.2008 Wilkinia wznawia swoją działalność a 16 września Wilkinia zostaje ogłoszona Cesarstwem. 12 października po przegranej wojnie z Rohanem i Skarlandem kraj przestał istnieć. Od 13 Października 2008 została ogłoszona Republika Wilkinii w ramach Regionu Emilia-Abarna.

Wilkinia jest monarchią, dokładniej księstwem rządzonym przez księcia Pawła Ruswella. Administracyjnie dzieli się na 3 mniejsze księstwa, 4 hrabstwa i jedno wolne miasto. Stolicą księstwa jest miasto Wilkiń, a przy tym stolica mniejszego Wielkiego Księstwa Wilkinia.

Od 15.09.2008 Wilkinia wznawia swoją działalność. a 16 września Wilkinia zostaje ogłoszona Cesarstwem. Od 12 października kraj znajduje się pod zaborami: Królestwa Rohanu i Królestwa Skarlandu. 12 października po przegranej wojnie z Rohanem i Skarlandem kraj przestał istnieć. Od 13 Października 2008 została ogłoszona Republika Wilkinii w ramach Regionu Emilia-Abarna.

Wojna z Rohanem i Skarlandem

12 października 2008 roku Cesarstwo Wilkinii zaatakowało Królestwo Rohanu. W wyniku Skarlandzkiej gwarancji dla Rohanu, Skarland rozpoczoł działania przeciwko Wilkinii. Gdy Wilkinia wysłała cały swój potencjał militarny do Rohanu, Skarland zaatakował nie bronione terytorium Wilkinii nie napotykając żadnego oporu. Jednoczesnie w Rohanie połaczone siły Skarlandu i Rohanu odpierały atak Wilkińskiego najeźdźcy. Ok godziny 13 Cesarstwo Wilkinii ogłosiło kapitulację a Cesarz Paweł Ruswell abdykował. O godzinie 19.00 podpisany został traktat rozbiorowy.

Podział Terytorialny

Przed 12 października 2008 Wolne państwo Wilkina dzieliło się na 3 pomniejsze księstwa:

  • Wielkie Księstwo Wilkińskie ze stolicą w Wilkiniu.
  • Księstwo Wenedy ze stolicą w Winecie.
  • Księstwo Lettoni ze stolicą w Ritterswerder.

Obecnie Cesarstwo Wilkinii (Wolne państwo Wilkinia) zostało podzielone pomiędzy dwóch zaborców. Każdy z zaborców wprowadził tam swoja politykę likwidując ostatecznie państwo Wilkińskie. Do 11 grudnia Republika Wilkinii i Generaliat Istoński powstały w wyniku upadku Rohanu połączyły się i działają w ramach Republiki Wilkinii która działa w ramach Królestwa Skarlandu.


Polityka zagraniczna

Po przeprowadzeniu reformy administracyjnej głównym celem polityki zagranicznej jest zagwarantowanie bezpieczeństwa państwu i jego promocji.

Linki