Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Skarlandczycy

Z Micropedia
Skarlandczycy
Regiony zamieszkania Bandera2.png Skarland
Język oficjalny polski
Inne języki hiszpański
Pokrewne grupy etniczne Akryci, Francuzi, Walencjanie, Skarlandczycy Katambryjscy, Skarlandczycy Rohańscy

Skarlandczycy (es.: Pueblo scarlañol lub scarlañoles, kat/wal.: Poble scarlanyol lub scarlanyol, it.: Scanoli) - naród zamieszkujący Skarland. Posługujący się głównie językiem polskim i w odniesieniu do swojej kultury językiem hiszpańskim, który de facto nie jest w powszechnym użyciu. Tradycyjne zajęcia Skarlandczyków to pasterstwo, sadownictwo, rybołówstwo, rzemiosło, uprawa roślin. Popularna jest Korrida.

Skarlandczycy Katambryjscy

Zwani również Skarlandczykami Wirtuazjackimi. Stanowią głównie narodowość Akrycką. Obecnie szacuje się, że nikt nie deklaruje przynależności do Skarlandczyków Katambryjskich.

Skarlandczycy Rohańscy

Zwani również jako Rohańczycy Skarlandcy lub Skarlandczycy Wschodni. Stosunkowo młody naród zamieszkujący tereny Rohanu na kontynencie Vaarlandzkim. Powstał w wyniku napływu ludności skarlandzkiej i po pewnym okresie wypracował własną kulturę różniącą się od kultury reszty Skarlandczyków, w znacznym stopniu posługują się językiem katalońskim (w Skarlandzie: hiszpański). Przynajmniej jednak osoba deklaruje przynależność do tego odłamu narodu Skarlandzkiego.


Herb-Skarlandu-2020.png

Skarland
Informacje

KonstytucjaSiły Zbrojne Królestwa Skarlandu
Flaga i HerbBanco de Skarland

Polityka Królestwa Skarlandu
KrólKortezy GeneralnePremierGeneralitat Królestwa Skarlandu

Media
El Reino

Wspólnoty Autonomiczne
Korona Królestwa SkarlanduKorona Królestwa AguriiKorona Wschodniego Królestwa Estelli