Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Ulryk

Z Micropedia

Ulryk - System Gospodarki działający w Brugii i Natanii. Posiada stosunkowo rozbudowane algorytmy, obecnie jest rozpoczynane jego użycie.

Nazwa systemu pochodzi od historycznego księcia brugiopolitańskiego i króla Natanii Ulryka Griffensona. Została ustalona przez Porozumienia Przystańskie.

System Gospodarki został napisany przez niejakiego Adriana ze Scholandii, na zamówienie Mugglera Littendorffa, wówczas Kanclerza Brugii. Ze względu na długi czas trwania pracy Littendorff zrezygnował z zamówienia, natomiast wcześniej złożył je ówczesny Cesarz Teutonii markiz Jakob, na ręce tego samego programisty. System ów miał doprowadzić do odrodzenia Teutonii, tak się jednak nie stało, bowiem kraj ten wszedł w skład Sarmacji. Jakiś czas po inkorporacji system ten został odsprzedany Królestwu Natanii. Na mocy Porozumień Przystańskich jest współużytkowany przez Brugię.