Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Wielka Trójka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>Pel Nander
m (Pel Nander przeniósł stronę Wielka Trójca na Wielka Trójka: najczęściej)
Nie podano opisu zmian
Linia 6: Linia 6:


* [[Sarmacja|Księstwo Sarmacji]] [http://www.sarmacja.org Strona Sarmacji]
* [[Sarmacja|Księstwo Sarmacji]] [http://www.sarmacja.org Strona Sarmacji]
* [[Dreamland|Królestwo Dreamlandu]] [http://www.dreamland.l.pl Strona Dreamlandu]
* [[Dreamland|Królestwo Dreamlandu]] [http://www.dreamland.net.pl Strona Dreamlandu]
* [[Scholandia|Królestwo Scholandii]] [http://www.scholandia.org Strona Scholandii]
* [[Scholandia|Królestwo Scholandii]] [http://www.scholandia.org Strona Scholandii]
[[Kategoria:Polityka]]
[[Kategoria:Polityka]]

Wersja z 18:10, 17 paź 2017

Wielka Trójka - (Wielka Trójca) nieformalne określenie trzech starych i swego czasu największych pod względem demograficznym państw polskiego mikroswiata: Dreamlandu, Scholandii i Sarmacji. Termin pozostawał w obiegu w latach 2002-2008, później jedynie sporadycznie i jedynie w kontekście publicystycznym. Państwa dawnej Wielkiej Trójki należą równiez do najstarszych (powstały w 1998 r. Dreamland jest najstarszy, dwa pozostałe państwa powstały w 2002 r.). Znakiem charakterystycznym państw dawnej Wielkiej Trójki, podobnie zresztą jak większości mikronacji starszego pokolenia, jest relatywnie duża liczba rozbudowanych stron internetowych, złożona i bogata kultura narodowa i relatywnie wysoki poziom życia publicznego. Dwa z państw tego grona (Sarmacja i Scholandia) posiadają też rozwiniętą symulację gospodarki. Dreamland finalizuje obecnie prace nad własnym systemem gospodarczym o nazwie Ataman.

Wobec niemal zupełnego zaniku aktywności obywatelskiej w Królestwie Scholandii w 2012 r. jej miejsce w nieformalnym gronie Wielkiej Trójki (mikronacji największych pod względem demograficznym) zajęła Federacja Al Rajn. Rzadziej w tym gronie wymienia się Monarchię Austro-Węgierską, tradycyjnie bardzo aktywną na gruncie polityki międzynarodowej. 

Strony państw dawnej Wielkiej Trójki: