Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Karol I de Catalan

Z Micropedia

Skarlandzka Rodzina Królewska

Catalan-Escudo.png

Strona Skarlandzkiej Rodziny Królewskiej

Karol I de Catalan znany wcześniej jako Tomasz du Vallon Jego Królewska Mość Karol I, z woli narodu i przez Konstytucję, król Skarlandu, Walencji, Acri, Rohanu, książę Lloret i Oviedo, arcyksiążę Móstiles, książę Aviles etc. etc.

Avatar 163.png

Karol I Catalan, od 6 czerwca 2010 roku król Skarlandu po abdykacji Norberta I.

Tomasz du Vallon de Catalan.

Tomasz du Vallon de Catalan - v-ur 2007 , Jego Książęca Wysokość Kardynał. Działający w Rotrii i Skarlandzie. Następca tronu skarlandzkiego po Norbercie I Catalanie.

Przewodniczący i założyciel partii Stronnictwo Królewskie (SK). Posiada wiele funkcji i urzędów osobowych w Skarlandzie.

[i] Jego Książęca Wysokość Tomasz du Vallon

  • Następca tronu Skarlandzkiego
  • Premier Rządu Jego Królewskiej Mości
  • Minister Spraw Zagranicznych
  • Marszałek Polny

Książę Móstoles, Tomasz du Vallon de Catalan urodził się jako pierwsze dziecko w rodzinie Norberta I. Odebrał wykształacenie na Uniwersytecie Rotryjskim. Wstąpił w stan duchowieństwa rotryjskiego i uzyskał tytuł kardynała. Piastował w swym życiu wiele funkcji publicznych min.: był premierem Skarlandu, marszałkiem polnym oraz ministrem spraw zagranicznych. W Kościele Rotryjskim działał gł. na arenie medialnej. Jest twórcą rotryjskiej gazety: "Nowa myśł", był także prymasem min.: w Rzeczypospolitej Obojga Narodów. To tam poznał ówczesnego króla Rzeczypospolitej- Augusta IV. Książę Tomasz studiował także na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie z rąk Jego Magnificencji prof. dr hab. Franciszka von Habsburga , rektora UJ, otrzymał tytuł doktora historii. Po aferze, w której to król Norbert I miał zgodzić się na protektorat Samundy nad Skarlandem, lud wybrał na nowego władcę Tomasza.

Karol I

Dnia 06 czerwca 2010 roku Tomasz du Vallon de Catalan złożył oficjalną przysięgę na wierność ludowi i stał się nowym władcą Skarlandu. Karol I jest znany ze swoich demokratycznych poglądów. Ma w planach zwiększenie i umocnienie pozycji parlamentu oraz rządu, pragnie stowrzyć w pełni demoratyczne Królestwo. Po wstąpieniu na tron, Tomasz zrzekł się wszelkich piastowanych urzedów kościelnych, bo jak to mawiał: "Król Skarlandu, to król Skarlandu, Konastytucja jasno mówi o wolności wyznania." 22 Sierpnia pojął za żonę Księżnę Anne Katarzynę de Medici. 14 Września ,po 72 dniach panowania Jego Królewska Mość Karol I zmarł.

Odznaczony m.in. :

- Orderem Przyjaźni, I klasa,

- Krzyżem Monarchii, I klasa

- Orderem Przyjaźni i Współpracy, I klasa

- Królewski Order Norberta