Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Mateusz von Karczewski

Z Micropedia
Mateusz von Karczewski
Kraj zamieszkania Loardia, Sarmacja
Funkcje publiczne Namiestnik
Tytuł honorowy Baron
Znany również jako Jego wysokość Mateusz von Larii, westpoland


Mateusz Karczewski' -'Od razu po przybyciu do KD, rozpoczął pracę jako burmistrz Morburga w prowincji Morland. Prezes wielu firm i instytucji, z których największa to Fundusz Pożyczkowy Drimi ([1]). Był również dyrektorem i jedynym Pracownikiem firmy DreamKami. Namiestnik Księstwa Luindor, często sie kłócił z następcą.

W Królestwie Lolardii występował jako Król Mateusz von Karczewski, następnie Mateusz II Larii. Twórca części SG Fenix oraz systemów informatycznych Loardii. Utworzył Loardyjską Partię Monarchistyczną. Doprowadził do inkorporacji KL przez Księstwo Sarmacji jako Hrabstwo Loardii. Po inkorporacji zmienił imie i nazwisko na Piotr Arthur. Głowa Królewskiej rodziny 'Arthur'.

W 2013 roku dzięki Księciu Sarmacji ponownie posługuje sie tytułem barona. 

Działalność w Luindorze

Jako Mateusz von Karczewski 7 września 2006 r. powołany przez Króla Pawła I na stanowisko namiestnika Luindoru. Wraz z panem Piotrem Mirochą zaczęli prace nad tą zapomnianą "Niebieska Krainą". P.Mirocha dnia 28 września odszedł na urlop od Dreamlandu. Od tego czasu książę Mateusz von Karczewski sam buduje Luindor i nim zarządza. Namiestnik powołał Kasztelana miasta Eskalibur oraz dodał nową stronę osady Avalonu. Książę podłącza FPDrimi do Luindoru, oraz otwiera gazete "Luindor". Jednak po pewnym czasie rezygnując z funkcji namiestnika przeniósł się do Lolardii.

Działalność w Loardii

Główny twórca państwa Loardyjskiego. Napisał i opracował wspólnie w lordem Pentagramusem System Gospodarczy Fenix oraz nowy wygląd stron Loardii. Powołał pierwszy rząd Loardii na czele, którego stał Premier Arkban Blackburn. Doprowadził do inkorporacji Królestwa Loardii przez Księstwo Sarmacji jako Hrabstwo Loardii.

Działalność w Hrabstwie Loardii/Księstwie Sarmacji

W KS utworzył Loardyjską Partię Monarchistyczną. Obecnie teoretycznie sprawuje funkcję MFiG HL. Po ujawnieniu swojej potrójnej tożsamości ([2]), zrzekł się funkcji Namiestnika, którą powierzył pro tempore MKNiS - Lidii Sammer. Po miesiącu urlopu Piotr Arthur powrócił do Sarmacji. Otrzymał od Księcia tytuł kawalera. Stworzył oraz prowadzi Fundacje Piotra Arthura oraz wiele firm Systemu Gospodarczego Syriusz.

Twórca pierwszej w Sarmacji Giełdy Papierów Wartościowych, która jest instytucją prywatną. Siedziba instytucji jest w Auterze, mieście stołecznym Hrabstwa Loardii.

Wielokrotnie pełnił funkcje ministra finansów i gospodarki oraz ministra infrastruktury KS oraz protempore Marchii Teutońskiej, redaktorem dziennika praw. Był pierwszym prezesem Korektury stworzonej przez Piotra Mikołaja.

W grudniu 2010 roku odszedł na urlop. Wraz z odejściem na urlop zrzekł sie tytułu Barona Księstwa Sarmacji.

W styczniu 2012 roku powrócił do Księstwa Sarmacji, niemal od pierwszych dni po powrocie zaczął działać na rzecz Księstwa Sarmacji. Pierwszą inicjatywą było stworzenie Teutońskiego Instytutu Badania Opinii Publicznej.