Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Kontynent Zachodnio-centralny

Z Micropedia
(Przekierowano z Neocont)

Kontynent Zachodnio-centralny - oficjalna techniczna nazwa kontynentu położonego w zachodniej części v-świata. Najczęściej nazywany jako Neocont od słowa Neocontinent, (Neokontynent) źródłosłów od państwa Neopolis również Neokont w Apaczowie oraz NUPIA, jako Dzikozachodni jak i Dalekozachodni nazywany w Okoczii. Gargantuika – nazwa stosowana w Dreamlandzie. Za czasów Gregorii nazywany Neocent w odniesieniu do Neocontu i Wysp Gregoriańskich.


Obszar

Oprócz wyraźnego obszaru kontynentalnego zaliczane są tu wyspy stanowiące geograficzną i geologiczną jedność z kontynentem:

Dawniej zaliczane jako subkontynent Wyspy Gregoriańskie, tworzą kontynent Ultrapody.

Państwa i Państwa nieuznawane

stan na 04.12.2013


Terytoria

stan na 04.12.2013 -

Historia

Odkryty dla v-świata w momencie powstania Republiki Neopolis 09.07.2007 stanowiący podstawę obszaru zaliczanego obecnie do Kontynentu Zachodnio-centralnego. Kolejnych obszarów V-Dzikiego Zachodu, Costa de Oro. Główna część kontynentu została zmodyfikowana za czasów Królestwa Neopolis. Rozwinięta w styczniu 2011, powstanie Apaczowa oraz Bolivarii. Nieudanych prób powstania Belgii oraz udanego odnalezienia Wyspy Ziemii Obiecanej przez IFCK. W 2012 roku fala emigrantów z Gregorii utworzyła Poziwię. W 2013 w południowej dotąd nieodkrytej części lądu powstało państwo izolowane Imperiao Mexicano (państwo nieuznawane do 14.08.2013). (...)

Dawniej do Neokontu jako pewien subkontynent zaliczane były Wyspy Gregoriańskie, później określone jako Ultrapody.

Państwa historyczne w tym nieuznawane

lista wg. kolejności powstania


Terytoria historyczne