Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Kontynent Północno-zachodni

Z Micropedia
(Przekierowano z Polarktyka)

Kontynent Północno-zachodni - oficjalna techniczna nazwa kontynentu położonego w północno-centralnej części v-świata. Najcześciej nazywany jako Polarktyka (skn., oko.,) (Kontynent Polarny, Kontynent Arktyczny, V-Arktyka.)


Obszar

LĄDOWY: Oprócz obszaru kontynentalnego na 2016 obszar Arctiq, Księstwa Lyrenii i Polarktyki Pn. zaliczane są tu wyspy: Wyspa Wododziałowa (Wyspa Polarktyczna), Archipelag Ziemia Franciszka Józefa, Archipelag Skytji, Wyspy Svordlandzkie, Wyspy Fjordlandzkie w tym Wyspy Nowotuoleleńskie stanowiące geograficzną i geologiczną jedność z Kontynentem Północno-zachodnim.

  • Kontynent Północno-zachodni (Polarktyka)

Wyspy:


WODNY: na 30.06.2012

Obszar wód oblewających:

w którym wyróżnia się Morza:

Obszar wód śródlądowych:


Historia

Istnienie lądu na skrajnej północy v-świata jest znane w świadomości mikronacyjnej prawdopodobnie od początku istnienia wirtualnych państw posiadających wirtualne terytoria w v-świecie. Przypuszczalnie pierwszym udokumentowanym i znanym takim obszarem jest Archipelag Skytji powstały "odkryty" 18 października 2003 r. a zapomniany i nie oznaczany na późniejszych mapach. Obszar z map v-świata zaliczany obecnie do Kontynentu Północno-Zachodniego. To obszar wysp Ziemia Franciszka-Józefa należący do (Austro-Węgier) i Tuolelenkka Północna istniejący przed 30.09.2009 r. Później "odkryty" obszar państwa Arctiq przed 28.05.2010 r. oraz dołączenie obszaru Svordlandu. przed 31.12.2010 r. Powstanie Skandynawii przed 31.03.2012 r. i "odkrycie" obszarów Fjordlandu które przywracają obszar Archipelagu Skytji znanego od 18 października 2003 r.


Terytoria

Państwa historyczne

Terytoria historyczne