Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

STV

Z Micropedia
Surmeńska Telewizja
Informacje Ogólne
Start: 29 grudnia 2006
godz. 9.00
Profil: Informacje,
Rozrywka,
Sport
Państwo: Surmenia
Właściciel: STV
Slogan: Jedyna niezależna telewizja w internecie
WWW: zobacz
Liste der Fernsehsender

Surmeńska Telewizja (Surmeňska Televizja, STV) rozpoczęła nadawanie 29 grudnia 2006 roku. Jest Jedną z niewielu telewizji działających w vświecie.

Głównie nadaje programy informacyjne ale również trochę lżejsze tematy. Status STV ustala Ustawa o Surmeńskiej Televizji. Jej obecnym prezesem jest hr Tomasz DrabikPany.

Historia

29 grudnia 2006 - Rozpoczęcia nadawania pierwszej stałej stacji telewizyjnej w vświecie z inicjatywy hr Tomasza DrabikPany i Pavla Zepp'a. Została również wprowadzona w życie ustawa o surmeńskiej telewizji. Pierwszym programem jaki został nadany w STV była transmisja przemówienia Gerarda Szopkowskiego (ówczesnego prezydenta Zongyi Ludowej) (zdjęcie poniżej). Ukazały się również pierwsze wiadomości ale z powodu problemu technicznego nigdy nie doszło do ich wyemitowania. Pojawił się również film dokumentalny "Podróż po Surmenii - Nowa Menia i Menia". Pierwsze nadawanie trwało 3 godziny.

30 grudnia 2006 - Rozdano po raz pierwszy nagrody roku STV. Pierwszym laureatem był Muggler Olav Littendorff (Człowiek Roku) a za wydarzenie roku uznano Przewrót w Baridasie i jego włączenie do Sarmacji. Te decyzje wywołały kontrowersje i o to chodziło redakcji telewizji.

7 luty 2007 - Po raz pierwszy w historii vświata STV nadała Wieczór Wyborczy z związku z wyborami do senatu królestwa surmeńskiego.

25 luty 2007 - STV włącza się do akcji zebrania funduszy na zakup nowego serwera dla Surmeni

28 luty 2007 - Rozpoczęcie regularnego nadawania STV. Na antenie pojawiły się reportaże "Ochrona" i materiał z katastrofy helikoptera a al-rajnie.

1 Marca 2007 - STV pokazuje nie publikowane materiały z ataku ZSRR na Surmenię w 1950 r.

3 Marca 2007 - Pierwsza w historii Prognoza Pogody

10 Marca 2007 - Kontrowersje związane z materiałem "Dziennikarz STV pyta Dreamlandczyków". Dremland wyraził oburzenie wyemitowaniem materiału który pokazywał małą wiedzę dremlandczyków nt. mikronacji. Materiał został usunięty z anteny i uniknięto odpowiedzialności sądowej.

22 Kwietnia 2007 - Ukazały się pierwsze Wiadomości STV

19 Maja 2007 - Po raz pierwszy STV przerywa regularny program by poinformować o możliwości zerwania stosunków dyplomatycznych Surmenii z Al-Rajnem

10 Czerwca 2007 - STV jako jedyna telewizja przeprowadziła wywiad z członkiem komitetu odrodzenia narodowego (Wtedy w Sarmacji trwał stan wojenny i były przerwane połączenia telefoniczne) Krzysztofem bar. Koniase.

18 Lipca 2007 - STV zmienia image i stronę oraz zamienia sie w portal informacyjny. Redakcja przenosi się do nowego studia i totalnie zmienia ramówkę.

19 Lipca 2007 - Ukazuje się pierwsze wydanie "Informacji"

1 Sierpnia 2007 - STV ujawnia treść tajnego dokumentu podpisanego przez stronę surmenii i A-W w sprawie operacji "Gdzie jest ptaszek ?"

7 Sierpnia 2007 - Data przełomowa w historii STV: O 10.00 Surmeńska Telewizja przerywa regularny program z związku z Próbą Atomową Słomagromu na kontynencie wschodnim. Do 9 Sierpnia przez cały czas telewizja nadawała przekazy na żywo z miejsca zdarzenia i informowała o wydarzeniach.

9 Sierpnia 2007 - Rewolucja Technologiczna: STV rozpoczyna nadawania na kyte.tv co umożliwia oglądanie starych programów jak również najnowszych produkcji. Większość telewizji wirtualnych w tym czasie nadawało na You Tube jednak STV zostało na kyte .tv do dziś

22 Sierpnia 2007 - STV przerywa regularne nadawanie by pokazać Kryzys w OPM i jego konsekwencje

3 Września 2007 - Surmeńska Telewizja jako jedyna transmituje mecz piłki nożnej - Finał VMundialu Wandystan : Natania

8 Września 2007 - STV najchętniej oglądaną telewizją w vświecie (przebito wtedy wyniki oglądalności TVT)

22 Października 2007 - STV udostępnia video z DrabikPany Channel

13 Grudnia 2007 - STV pobija wszelkie rekordy oglądalności w ciągle rośnie :)

29 Grudnia 2007 - STV obchodzi pierwsze urodziny

Wygląd

Surmeńska Telewizja zmieniała wygląd i logo tylko raz, lecz ramówka była zmieniana wielokrotnie. Pierwsze logo nawiązywało to tego ze STV było w ówczesnym czasie pionierem w dziedzinie telewizyjnej. Szybko jednak zdecydowano o jego zmianie na bardziej geometryczne i szybsze do zapamiętania. Poważna zmiana image pojawiła się wraz z uruchomieniem portalu informacyjnego stv.bnx.pl. Zmieniono wtedy studio, ramówkę i kilka istotnych szczegółów. Na razie nie jest planowana żadna zmiana wizerunku stacji.

Nagrody Roku

Od samego początku istnienia stacji STV przyznawane są "Nagrody Roku" (czyli od 2006). Istnieją trzy kategorie: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku i nagroda specjalna (nie zawsze przyznawana).

2006

Człowiek Roku

1. Muggler Olav Littendorff

2. Mieszkańczy WRE

3. Kordian Meczyszczykiewicz


Wydarzenie Roku

1. Przewrót w Baridasie - utworzenie Tymczasowego Rządu Republiki Baridas

2. Utworzenie WRE

3. "Rozpad" Sarmacji": utworzenie Valhalli, Tirecji i Zonyi

2007

Człowiek Roku

1. Redakcja "DAR AL-HAYAT"

2. Maciej Faron

3. Franciszek Józef II


Wydarzenie Roku

1. Kryzys na Kontynencie Wschodnim

2. Powiększenie się Sarmacji (Unia z Trizondalem I Sclaviną)

3. V-mundial i zwycięstwo Natanii


Nagroda Specjalna

Książę Piotr Mikołaj (Sarmacja)

Linki