Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Tomasz Sokołowicz

Z Micropedia

Tomasz Sokołowicz (wcześniej także znany jako Tomasz Starożytny, tomelych), urodzony 24. lipca 1994 w Wilnie (wirtualnie 17. września 2007 w Silesii) - jeden z mieszkańców Księstwa Sarmacji. Wcześniej zamieszkiwał m.in. VRP, Księstwo Trizondalu oraz RSiT. Obecnie zamieszkuje miasto Srebrny Róg w Królestwie Teutonii.

Rodzina

Od maja 2010 roku należy do dwuosobowego rodu Sokołowiczów. Wirtualnym bratem jest Marcin Sokołowicz.

Życiorys

Za datę v-urodzenia jest przyjęty dzień 17. września 2007 roku, kiedy to Tomasz Sokołowicz zarejestrował się na forum VRP. W grudniu tego samego roku, wraz z Danielem Rawińskim zakłada trzecią w v-świecie telewizję - TVRP. Pierwszy program - WWWiadomości - został wyemitowany 16. stycznia 2008 roku. Od tego momentu popularność Tomasza Starożytnego (dawny pseudonim Tomasza Sokołowicza) zaczęła mocno wzrastać, po czym osiągnął rozpoznawalność v-światową.

Od 20. maja do 26. grudnia 2008 roku pełnił funkcję Administratora Technicznego w VRP.

W listopadzie 2008 roku, miejsce miało połączenie TVRP (Daniel Rawiński, Tomasz Starożytny) oraz TVT (Marcin Komosiński, Krzysztov von Latoo), co dało początek Novej Televizji, która wkrótce znów zmieniła nazwę na TVT. Przyczyną zmiany nazwy było zrezygnowanie z członkostwa w zarządzie Daniela Rawińskiego oraz wyemigrowanie Tomasza Starożytnego do Trizondalu. Zmiana miejsca zamieszkania była spowodowana skandalem związanym ze zrzuceniem z władzy Łukasza Nowocienia.

7 marca 2009 roku TVT przekształciła się w TVR z racji połączenia Księstwa Trizondalu i Rzeczpospolitej Sclavińskiej w Rzeczpospolitą Sclavinii i Trizondalu.

6. maja 2010 zaczął pomagać Surmeńczykom w pracach nad reaktywacją pierwszej telewizji w v-świecie - STV - Telewizji Surmeńskiej.

Jest autorem czołówek Wydarzeń TVR, Raportu V-Mundial TVR, Obiektywu TV RWŚ, programu Vijeste STV oraz czołówek teutońskiej TBS.

W sierpniu 2010 roku założył Telewizję Teutońską - TBS (Teutonia Broadcasting Service).

Od 6 stycznia 2010 do 28 lipca 2010 pełnił funkcję Administratora Technicznego w RSiT. Do zrezygnowania ze stanowiska doprowadził skandal, związany z czytaniem przez niego prowokacyjnych wobec Administratora PW pomiędzy Cysoszem Zenkiem a Ferencasem Bokassą, co też było powodem wyemigrowania Sokołowicza do Księstwa Sarmacji.

Tytuły honorowe

Ordery i Odznaczenia