Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Tomasz Sokołowicz: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>Pel Nander
m
Linia 1: Linia 1:
'''Tomasz Czunkiewicz, '''urodzony 24. lipca 1994 w Wilnie (wirtualnie 17. września 2007 w [[Silesia|Silesii]]) - jeden z mieszkańców Księstwa Sarmacji. Obecnie mieszka w [[Piąta Rzeczpospolita Polska#Miasta|VRP]] .
+
'''Tomasz Sokołowicz''' (wcześniej także znany jako Tomasz Czunkiewicz, Tomasz Starożytny, tomelych), urodzony 24. lipca 1994 w Wilnie (wirtualnie 17. września 2007 w [[Silesia|Silesii]]) - jeden z mieszkańców Księstwa Sarmacji. Wcześniej zamieszkiwał m.in. [[VRP]], [[Księstwo Trizondalu]] oraz [[RSiT]]. Obecnie zamieszkuje miasto [[Srebrny Róg]] w [[Królestwo Teutonii|Królestwie Teutonii]].
 
== Rodzina ==
 
== Rodzina ==
  
Od maja 2010 roku należy do Pięciopolaków. Wirtualnym bratem jest[[Marcin Komosiński| ]][[Marcin Komosiński]] .
+
Od maja 2010 roku należy do dwuosobowego rodu Sokołowiczów. Wirtualnym bratem jest [[Marcin Komosiński|Marcin Sokołowicz]].
 +
== Życiorys ==
  
== Życiorys ==
+
Za datę v-urodzenia jest przyjęty dzień 17. września 2007 roku, kiedy to Tomasz Sokołowicz zarejestrował się na forum [[Piątej Rzeczpospolitej Polskiej|VRP]]. W grudniu tego samego roku, wraz z [[Henrikas Daktaras|Danielem Rawińskim]] zakłada trzecią w v-świecie telewizję - [[TVRP]]. Pierwszy program - [[WWWiadomości]] - został wyemitowany 16. stycznia 2008 roku. Od tego momentu popularność Tomasza Starożytnego (dawny pseudonim Tomasza Sokołowicza) zaczęła mocno wzrastać, po czym osiągnął rozpoznawalność v-światową.
  
Za datę v-urodzenia jest przyjęty dzień 17. września 2007 roku, kiedy to Tomasz Czunkiewicz zarejestrował się na forum [[Piątej Rzeczpospolitej Polskiej|VRP]]. W grudniu tego samego roku, wraz z [[Henrikas Daktaras|Danielem Rawińskim]] zakłada trzecią w v-świecie telewizję - [[TVRP|Telewizja Pięciopolska]]. Pierwszy program - [[WWWiadomości]] - został wyemitowany 16. stycznia 2008 roku. Od tego momentu popularność Tomasza Starożytnego (dawny pseudonim Tomasza Sokołowicza) zaczęła mocno wzrastać, po czym osiągnął rozpoznawalność v-światową.
+
Od 20. maja do 26. grudnia 2008 roku pełnił funkcję Administratora Technicznego w [[VRP]].
  
 +
W listopadzie 2008 roku, miejsce miało połączenie [[TVRP]] ([[Henrikas Daktaras|Daniel Rawiński]], Tomasz Starożytny) oraz TVT ([[Marcin Komosiński]], [[Krzysztov von Latoo]]), co dało początek [[Nova Televizja|Novej Televizji]], która wkrótce znów zmieniła nazwę na [[TVT]]. Przyczyną zmiany nazwy było zrezygnowanie z członkostwa w zarządzie [[Henrikas Daktaras|Daniela Rawińskiego]] oraz wyemigrowanie Tomasza Starożytnego do [[Trizondal]]u. Zmiana miejsca zamieszkania była spowodowana skandalem związanym ze zrzuceniem z władzy [[Łukasz Nowocień|Łukasza Nowocienia]].
  
 +
7 marca 2009 roku [[TVT]] przekształciła się w [[Televizja Rzeczpospolita|TVR]] z racji połączenia [[Księstwo Trizondalu|Księstwa Trizondalu]] i [[Sclavinia|Rzeczpospolitej Sclavińskiej]] w [[RSiT|Rzeczpospolitą Sclavinii i Trizondalu]].
  
 +
6. maja 2010 zaczął pomagać Surmeńczykom w pracach nad reaktywacją pierwszej telewizji w v-świecie - [[STV]] - Telewizji Surmeńskiej.
  
 +
Jest autorem czołówek Wydarzeń [[Televizja Rzeczpospolita|TVR]], Raportu V-Mundial [[Televizja Rzeczpospolita|TVR]], Obiektywu [[TV RWŚ]], programu Vijeste [[STV]] oraz czołówek teutońskiej [[TBS]].
  
 +
W sierpniu 2010 roku założył Telewizję Teutońską - [[TBS]] (Teutonia Broadcasting Service).
  
Od 20. maja do 26. grudnia 2008 roku pełnił funkcję Administratora Technicznego w [[VRP]].
+
Od 6 stycznia 2010 do 28 lipca 2010 pełnił funkcję Administratora Technicznego w [[RSiT]]. Do zrezygnowania ze stanowiska doprowadził skandal, związany z czytaniem przez niego prowokacyjnych wobec Administratora PW pomiędzy [[Cysosz Zenek|Cysoszem Zenkiem]] a [[Henrikas Daktaras|Ferencasem Bokassą]], co też było powodem wyemigrowania Sokołowicza do [[Księstwo Sarmacji|Księstwa Sarmacji]].
  
 
== Tytuły honorowe ==
 
== Tytuły honorowe ==
Linia 26: Linia 32:
 
[[Kategoria:Postacie]]
 
[[Kategoria:Postacie]]
 
[[Kategoria:Pięciopolanie]]
 
[[Kategoria:Pięciopolanie]]
 +
[[Kategoria:Sarmaci]]
 +
[[Kategoria:Teutończycy]]
 
[[Kategoria:Trizondalczycy]]
 
[[Kategoria:Trizondalczycy]]

Wersja z 22:27, 21 sie 2013

Tomasz Sokołowicz (wcześniej także znany jako Tomasz Czunkiewicz, Tomasz Starożytny, tomelych), urodzony 24. lipca 1994 w Wilnie (wirtualnie 17. września 2007 w Silesii) - jeden z mieszkańców Księstwa Sarmacji. Wcześniej zamieszkiwał m.in. VRP, Księstwo Trizondalu oraz RSiT. Obecnie zamieszkuje miasto Srebrny Róg w Królestwie Teutonii.

Rodzina

Od maja 2010 roku należy do dwuosobowego rodu Sokołowiczów. Wirtualnym bratem jest Marcin Sokołowicz.

Życiorys

Za datę v-urodzenia jest przyjęty dzień 17. września 2007 roku, kiedy to Tomasz Sokołowicz zarejestrował się na forum VRP. W grudniu tego samego roku, wraz z Danielem Rawińskim zakłada trzecią w v-świecie telewizję - TVRP. Pierwszy program - WWWiadomości - został wyemitowany 16. stycznia 2008 roku. Od tego momentu popularność Tomasza Starożytnego (dawny pseudonim Tomasza Sokołowicza) zaczęła mocno wzrastać, po czym osiągnął rozpoznawalność v-światową.

Od 20. maja do 26. grudnia 2008 roku pełnił funkcję Administratora Technicznego w VRP.

W listopadzie 2008 roku, miejsce miało połączenie TVRP (Daniel Rawiński, Tomasz Starożytny) oraz TVT (Marcin Komosiński, Krzysztov von Latoo), co dało początek Novej Televizji, która wkrótce znów zmieniła nazwę na TVT. Przyczyną zmiany nazwy było zrezygnowanie z członkostwa w zarządzie Daniela Rawińskiego oraz wyemigrowanie Tomasza Starożytnego do Trizondalu. Zmiana miejsca zamieszkania była spowodowana skandalem związanym ze zrzuceniem z władzy Łukasza Nowocienia.

7 marca 2009 roku TVT przekształciła się w TVR z racji połączenia Księstwa Trizondalu i Rzeczpospolitej Sclavińskiej w Rzeczpospolitą Sclavinii i Trizondalu.

6. maja 2010 zaczął pomagać Surmeńczykom w pracach nad reaktywacją pierwszej telewizji w v-świecie - STV - Telewizji Surmeńskiej.

Jest autorem czołówek Wydarzeń TVR, Raportu V-Mundial TVR, Obiektywu TV RWŚ, programu Vijeste STV oraz czołówek teutońskiej TBS.

W sierpniu 2010 roku założył Telewizję Teutońską - TBS (Teutonia Broadcasting Service).

Od 6 stycznia 2010 do 28 lipca 2010 pełnił funkcję Administratora Technicznego w RSiT. Do zrezygnowania ze stanowiska doprowadził skandal, związany z czytaniem przez niego prowokacyjnych wobec Administratora PW pomiędzy Cysoszem Zenkiem a Ferencasem Bokassą, co też było powodem wyemigrowania Sokołowicza do Księstwa Sarmacji.

Tytuły honorowe

Ordery i Odznaczenia