Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

I Rotria

Z Micropedia
I Rotria
Państwo Kościelne Rotria
Język(i) urzędowe polski
Stolica Rotria
Ustrój polityczny Teokracja Elekcyjna
Głowa państwa
ostatni Patriarcha Victor de Zepp
Szef Rzadu
ostatni Kamerling Victor de Zepp
Religia państwowa Rotrio-Chrześcijaństwo
Uzyskanie niepodległości 27 czerwca 2007r.
Waluta Lir Rotryjski
Hymn państwowy brak
Kod samochodowy ROT
Domena internetowa rotria.dbv.pl

Rotria - (oficjalnie Państwo Kościelne Rotria) nie istniejące już państwo położone na Kontynencie Wschodnim. Głównym zadaniem Rotrii było administrowanie Kościołem Rotryjsko-Chrześcijańskim.

Historia

Państwo powstało 27 czewca 2007 roku. Powstało z połączenia Surmeńskiego Kościoła Chrześcijańskiego i Katolicki Kościół Tyrencji. Zaraz po założeniu państwa odbyło się konklawe w którym na Patriarchę został wybrany Victor Surmun, przyjmując imię Victor. Po miesiącu rządzenia Victor abdykował, nowym patriarchą został Gregor Richard von Kaiser, przyjmując imię Innocenty I. A potem kolejny patriarcha został wybrany, Luis Adonju- Pius I. Niedługo po tym, umarł Kamerling - Hans von Lezner. Kilka dni później abdykował Pius I, a nowym patriarchą został wybrany Gregor Richard von Kaiser przyjmując imię Klemens I. Po paru dniach abdykował zostawiając władzę Kamerlingowi - Victorowi de Zeppowi, który rządził do upadku Rotrii jak Regent-Dyktator 28 listopada 2007 roku.

Władza

Władza należała do Patriarchy, który był wybierany co trzy miesiące w konklawe. Patriarcha powoływał Kamerlinga, a następnie na wniosek Kamerlinga Strażników(ministrów).

Zobacz też