Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Lazaria

Z Micropedia

Dane Ogólne

Lazaria (Królestwo Lazarii) - historyczne państwo, obejmujące granice obecnej Sarmacji (bez Teutonii).

Powstanie

Królestwo Lazarii zostało stworzone w 1704r. przez Lazarusa, który obalił ostatniego Księcia Trzyczaszkowskiego, Leszka Czerwonego, a następnie pokonał i wygnał ostatniego potomka Księcia Unisława który rządził na Północy, Brzetysława. Po zjednoczeniu wyspy pod swoją Koroną, zmienił także jej nazwę na Lazarię, od własnego nazwiska.

Historia

Lazaria była podczas panowania pierwszych dwóch władców - Lazarusa i jego następcy Zenona dosyć silna, interweniowała m.in. w wewnętrzne sprawy Teutonii. Jdak dalsze dzieję to okrest problemów gospodarczych i stopniowego podporzadkowywania się Dreamlandowi i Scholandii, przy jednoczesnym nrastaniu konfliktów wewnętrznych. Wyjątkiem był tu okres panowania Ludwika Spokojnego, który na pewien czas unormował sytuację w państwie. Jednak jego następcom brakowało jego talentów, w wyniku czego Król Mariusz aby utrzymać swe panowanie nie tylko wykorzystał wojsko, ale i poprosił o pomoc sojuszników z Dreamlandu i Scholandii.

Upadek

Efektem była powszechna wojna domowa - tow. Wanda na czele Sarmackiej Armii Ludowej, sprzymierzony z niemal wszystkimi opcjami politycznymi zorganizował powstanie, w wyniku którego obalono ostatniego Króla i wypędzono wojska Deltyjskie. Lazaria upadła, a jej miejsce zajęło II Księstwo Sarmacji.