Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

V-Mundial

Z Micropedia

Mistrzostwa V-świata w piłce nożnej - rozgrywki piłkarskie organizowane przez Mikroświatową Unię Piłkarską. Biorą w nich udział reprezentacje wystawiane przez krajowe federacje piłkarskie. Mecze rozgrywane są w grze managerskiej Xperteleven. Do końca 2022 roku rozegrano 23 edycje turnieju.

V-Mundial 2007 (I V-Mundial)

V-Mundial 2007 rozgrywany był na terenie Trizondalu i Austro-Węgier. Kandydatura ta wygrała z kandydaturami Natanii oraz Wandystanu i Gnomii. Organizatorzy ci jako pierwsi zorganizowali tego typu imprezę w historii v-świata. Puchar zakończył się we wrześniu 2007 roku a liga w lutym 2008 roku. Udział brało 16 drużyn. Zwycięzcą była reprezentacja Valhallii, drugie miejsce zajęła Natania, trzecie Trizondal a czwarte Morvan.

V-Mundial 2008 (II V-Mundial)

V-Mundial 2008 rozgrywany był na terenie Sarmacjii i Natanii. Kandydatura ta wygrała z kandydaturą VRP. Rozgrywki zakończyły się 8 kwietnia 2008 roku. Udział brało 15 drużyn. Zwycięzcą została reprezentacja Wandystanu, drugie miejsce zajęła Sclavinia, trzecie Valhalla a czwarte Morvan.

Puchar Interkontynentalny (III V-Mundial)

Formalnie był to Puchar Interkontynentalny, uznany później jednak za III edycję V-Mundialu. Rozgrywany był na całym świecie. Udział wzięło 19 drużyn. Zwycięzcą został Elderland, drugie miejsce zajęła Sclavinia, a trzecie zajęły wspólnie Natania i Morvan.

V-Mundial 2009 (IV V-Mundial)

V-Mundial 2009 rozgrywany był na całym Mikroświecie. Początkowo zapowiedziano wspólną kandydaturę Wandystanu, Morvanu i Gnomii, jednak ostatecznie nie została ona zgłoszona. Udział wzięło 20 reprezentacji. Zwycięzcą został Elderland, drugie miejsce zajął Wandystan, trzecie miejsce zajęła Natania a czwarte Gnomia.

V V-Mundial

Od tego V-Mundialu datę rozgrywek oficjalnie zastąpił numer edycji. Piąty V-Mundial zorganizowała Winktown. Kandydatura ta wygrała ze wspólną kandydaturą Scholandii i Elderlandu oraz kandydaturą Sclavinii i Trizondalu. Rozgrywki zakończyły się .... 2009 roku. Udział wzięło 18 drużyn. Zwycięzcą została Natania, drugie miejsce zajął Wandystan, a trzecie miejsce zajęły wspólnie Austro-Węgry i Sarmacja.

VI V-Mundial

Zorganizowany od 9 stycznia 2010 do 10 marca 2010 w Mikrosławii z udziałem 20 drużyn narodowych. Zwycięzcą została reprezentacja Scholandii, drugie miejsce zajęła Natania, a trzecie zajęły wspólnie Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu oraz Elderland.

VII V-Mundial

V-mundial zorganizowany przez niepodległą już Rzeczpospolitą Sclavinii i Trizondalu. Trwał od 18 lipca do 16 sierpnia 2010, a udział w nim wzięło 16 federacji. Mundial zwyciężyła reprezentacja Sarmacji, drugie miejsce zajął Al Rajn, a trzecie wspólnie zajęły Neopolis i Mikrosławia.

Miasta w których zostały rozegrane mecze:

VIII V-Mundial

VIII V-Mundial rozgrywany był w Chattycji i Shanii. Udział w nim wzięło 18 reprezentacji. Tytuł mistrza obroniła Sarmacja, drugie miejsce zajęła drużyna z Neopolis, a trzecie miejsce przypadło Natanii i Trizondalowi.

IX V-Mundial

IX V-Mundial odbywał się na całym świecie. Udział w nim wzięło 18 reprezentacji. Zwycięzcą została Chattycja i Shania, drugie miejsce zajęło Neopolis, a trzecie zajęły wspólnie Austro-Węgry i Sarmacja.

X V-Mundial

X V-Mundial został zorganizowany w Sarmacji. Udział w nim wzięło 16 drużyn. Zwycięzcą została reprezentacja Sarmacji, drugie miejsce zajął Trizondal, a trzecie miejsce zdobyły Al-Farun i Dreamland.

Klasyfikacja medalowa (do zedytowania)

Klasyfikacja medalowa
Lp. Państwo złoto srebro brąz razem
1. Księstwo Sarmacji 2 0 2

4

2. Królestwo Elderlandu 2 0 0 2
3. Cesarstwo Natanii 1 2 3 6
4. Mandragorat Wandystanu 1 2 0 3
5. Cesarstwo Vallhali 1 0 1 2
6. Chattycja i Shania 1 0 0 1
7. Królestwo Scholandii 1 0 0 1
8. Republika Federalna Neopolis 0 2 0 2
9. Rzeczpospolita Sclavińska 0 2 0 2
10. Sułtanat Al Rajn 0 1 0 1
11. Królestwo Trizondalu 0 0 1 1
12. Mikrosławia 0 0 1 1


Według kontynentów

Klasyfikacja medalowa
Lp. Kontynent złoto srebro brąz razem
1. Wirtuazja 7 3 3 13
2. Morenika 4 5 5 14
3. Orientyka 0 0 1 1