Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Tomasz de Zepp

Z Micropedia
Wersja z dnia 10:13, 7 mar 2011 autorstwa imported>Pel Nander (Zabezpieczył Tomasz de Zepp: Wygłupy ([edit=autoconfirmed] (na zawsze) [move=autoconfirmed] (na zawsze)))
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Tomasz de Zepp
Kraj zamieszkania Surmenia
Funkcje publiczne Następca Tronu Surmenii
Tytuł honorowy Jego Królewska Wysokość
Znany również jako DrabikPany

Jego Królewska Wysokość Piotr Tomasz DrabikPany de Zepp (Piotr Drabik) (ur. 24 maja 1991) - Następca tronu Surmeńskiego, Minister Spraw Zagranicznych, były wielokrotny kanclerz, surmeński polityk, przywódca Niebieskiej Rewolucji, były MON i MSZ Surmenii, dwukrotnie utytułowany Nagrodą Surmeńczyka Miesiąca.

Początki

W Surmenii pojawił się 5 kwietnia 2006. 14 maja założył drugą i jedyną w ówczesnym czasie partię opozycyjną Demokratyczny Front Surmenii. 9 dni później on i jego partia wygłosili apel do wszystkich surmeńczyków o protesty ws. ówczesnej sytuacji w Surmenii. Potem Apel przerodził się w Niebieską Rewolucję, która trwała do 9 Czerwca.

W zorganizowanych pod koniec Czerwca 2006r. wyborów do Senatu Surmenii I kadencji zdobył 33% głosów. 11 Lipca jako jedyny z senatorów pojawił sie na inaugurującej obrady posiedzeniu i na głosowaniu ws. przyjęcia nowej konstytucji. W przedterminowych wyborach do Senatu II Kadencji również się dostał z ramienia swojej partii. Dostał się również do Senatu III Kadencji, ale zrezygnował z funkcji Senatora.

Minister DrabikPany

DrabikPany posiada tytuł szlachecki nadany mu przez króla Pavela Zeep I. Był Ministrem Spraw Wewnętrznych i Zagranicznych Królestwa Surmeńskiego. Jest również dalej szefem swojej partii, DFS. Ma również obywatelstwo Dreamlandu. Od 25 maja 2006r. do 22 października 2006r. piastował stanowisko Burmistrza Menii. 14 Lutego 2007 r. zrezygnował z funkcji MSWiZ. Od 29 czerwca 2007 został Ministrem Obrony Narodowej Królestwa Surmeńskiego.

Po przeprowadzeniu zmian kadrowych i wprowadzeniu nowej konstytucji DrabikPany został następcą tronu surmeńskiego (pierwszy w kolejce do korony) i MSZ w dwóch dworach królewskich (Susanne Furpho i Victora Surmuna). Pod koniec swojego urzędowania na stanowisku MSZ odwiedził Wandystan gdzie rozpoczął długi i złudny proces pojednania pomiędzy obydwoma narodami.

Kryzys na Kontynencie Wschodnim

Dowodził surmeńską armią w czasie kryzysu na kontynencie wschodnim w sierpniu 2007r. Wspólnie z połączonymi siłami Trizondalu, Surmenii i Konsulatu zajęli ziemie niczyje przy granicy ze Słomagromem. Brał udział w informowaniu opinii publicznej o ówczesnej sytuacji na Kontynencie. Negocjował umowy jakie powstawały w czasie kryzysu. Był jednym z głównych bohaterów tych wydarzeń.

Kanclerz

Wystartował w wyborach do VI Kadencji Senatu. Wybory się nie odbyły ponieważ nie zgłosiła się odpowiednia ilość kandydatów. Również został desygnowany na Kanclerza przez króla Zepp'a. Otrzymał wotum zaufania do Senatu i w ten sposób został III w historii Surmenii Kanclerzem. Oto jego Gabinet:

Po uchwaleniu wielu ustaw i pojawieniem się krytyki polityki prowadzonej przez Tomasz DrabikPany w czasie Marszu Wolności zapowiedział dymisję która nastąpiła 25 czerwca 2008r. (miesiąc po pojawieniu się informacji o ewentualnej dymisji). Rząd jednak funkcjonował do 2 lipca (czyli do powołania nowego gabinetu Victora de Zeppa. Tego samego dnia został powołany na Ministra Spraw Zagranicznych. Potem znów został kanclerzem surmeńskim jednak prowadzona przez niego polityka doprowadziła do stopniowej stagnacji i kryzysu w Surmenii. Apel wystosowany przez Alexandra Paulistę spowodował że opinia publiczna zwróciła uwagę na złą sytuację w kraju i że jest za to odpowiedzialny rząd Tomasza DrabikPany. Spowodowało to że złożono w Senacie wniosek o wystosowaniu wobec jego gabinetu Wotum nieufności. Otrzymał wotum nieufności i przestał być kanclerzem w dniu 19 grudnia 2008r.

Wyrok za niezapłacone podatki

DrabikPany został skazany na 15 dni więzienia oraz na zapłacenie zaległych podatków w procesie właśnie w tej sprawie. Wcześniej został oskarżony przez sąd najwyższy za nie płacenie podatków. W czasie trwania procesu nie przedstawił żadnej obrony i nie poczuł się do zapłacenia zaległej kwoty. W ten sposób 3 stycznia [2008]]r. został uznany za winnego i stracił wszystkie dotychczasowe funkcje publiczne. Oskarżenie również dotyczyło Hr. Sashę Von Voo. Proces rozpoczął się jeszcze przed udzielenia wotum nieufności gabinetowi byłego już kanclerza Tomasza DrabikPany de zepp.

Życie Prywatne

Jest również trenerem Reprezentacji Surmenii w piłce nożnej. Startuje również w Zimowym Konkursie Skoków Narciarskich (ZKSN). Jest również twórcą i właścicielem STV - Surmeńskiej Telewizji. Jest Kawalerem.