Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Ola Marcjan-Chojnacka

Z Micropedia
Ola Marcjan-Chojnacka
Kraj zamieszkania Tuolelenkka, Baridas
Funkcje publiczne Cesarzowa (Tuolelenkka)
Tytuł honorowy Kwestorka w Republice Baridas, Cesarzowa Tuolelenkki, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Znany również jako Ben Zijn, Roderyk de Uniqso, Finve Feanor Helyanve, Duncan MacLeod, Jan Zbigniew Motylik, Rhadmor (...), Józef Muenn-Stańczyk, Saddam ar Rami, Nagy Horoszo, Llîriel Aureqoir, Nina Terentiew, Jetkaral Soburtuth itp.

mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka - Mikronautka najmocniej związana z Księstwem Sarmacji, Mandragoratem Wandystanu i Republiką Baridas, oraz Tarjaturunenatem Tuolelenkki. Z pochodzenia scholandka.

Początki

18 kwietnia 2004 zapisuje się do Scholandii, gdzie jednak nie wykazywała aktywności. Na początku mieszkała w Scholandii, później w Sarmacji.

Baridas

Pod koniec 2005 roku zapisała się do Dreamlandu. Jej ambicją było zamieszkanie w ówczesnej Domenie Królewskiej, jednak została przydzielona do Domeny Królewskiej-Baridas. W kilka dni po jej zapisie, Republika Baridas ogłosiła zerwanie Unii Ekkorskiej i niepodległość.

W Baridasie była Ministrem Spraw Wewnętrznych, dwukrotnie Ministrem Kultury, Nauki i Sportu, burmistrzem Gideny, Lordem Gubernatorem Gubernii Stołecznej. Założyła Radio Gidena, Browary Gidena i Życie Gideny. Organizatorka imprezy sylwestrowej z tym pierwszym, na czacie. W czasie Królestwa sporadycznie się udzielająca.

Od 2 lipca do 13 listopada 2020 Prezydentka Republiki Baridas.

Al-Rajn

Piątego czerwca 2006r., razem z Margeritą von Dark i Osamą bin Ramzanim powołuje do życia Sułtanat Al-Rajn. Stawia pierwszą stronę opartą o popularny podwówczas CMS. Po jakimś czasie dokonuje się przewrót – Cristo At Rabani uszkodził bazę danych, na której działała strona Sułtanatu; motywem zbrodni mogła być chęć uniemożliwienia sprawowania władzy nad państwem i jej przejęcie, co się udało.

Solardia

W 2006 roku, po konflikcie z ówczesnym MSW Baridasu, Mikołajem Torpedem, odeszła do Solardii. Tam została Rządcą Valtarii, a później Księżną (wtedy: Księciem) Cyberii.

Nominacja Książęca

Tu ukończyła Szkołę Podstawową nr 1 im. Morfeusza I Lucjusza.

Marchewka

W grudniu 2006 została obywatelką Księstwa Marchewki. Została pierwszą Królową (wtedy: Królem) Marchewki, po czym ze stworzonego wcześniej Województwa Tuoleleńskiego vel Republiki Tuoleleńskiej, stworzyła własne państwo, część terenów oddając Konradowi Mazowieckiemu, który utworzył Księstwo Marchewki-Galzoneii. Później Tuolelenkka, jako wyspa, miała stać się częścią Księstwa Sarmacji, lecz zostało to oprotestowane przez Churał Ludowy.

Erboka

Do Erboki przyszła wraz z inkorporacją Tuolelenkki do Jajeczka. Sprawowała funkcję Koguta i Lorda Kurnika Jajeczka, gdzie posiada tytuł Diuka.

UTN

W 2018 zamieszkała w UTN, w Learvén, gdzie uzyskała obywatelstwo. 4 marca 2018 uzyskała tytuł szlachecki w Ardemii. Od 24 marca 2019 Królowa Calradii, prowincji tejże, później z powodu nieaktywności nielegalnie pozbawiona tronu, co kontestowała aż do abdykacji z tronu Calradyjskiego 3 marca 2020.

Wandystan

Wstapiła do Wandystanu niedawno po tym, jak ogłosił on niepodległość, otrzymując identyfikator B0044.

Od 4 czerwca 2018 Kwiatonka Churału Ludowego w funkcji Cenzorki. Bezskutecznie startowała w następnych wyborach prezydenckich, jak i w Konklawe Świeckiego Kościoła Wandejskiego. Po wydarzeniach związanych z odebraniem obywatelstw osobom, które jej zdaniem na to zasłuzyły, odeszła z Wandystanu - aczkolwiek technicznie nadal pełni swoją funkcję.

Tuolelenkka

W marcu 2020 utworzyła stronę, listę dyskusyjną, oraz grupę na Telegramie Tarjaturunenatu Tuolelenkki, tym sposobem [i]reaktywując[/i] państwo utworzone 31 grudnia 2006.

Voxland

12 czerwca 2020, ówczesny Król Voxlandu abdykował, przekazując jej władzę, którą, z małą przerwą, dzierżyła do 21 stycznia 2021, kiedy to abdykowała, oddając władzę w ręce Ludu.

Za jej rządów m.in. powstało nowe, wygodniejsze forum, oraz uzyskano kolonię na Mikrze, nazwaną na jej cześć Aleksandrowem.

Mikra

W 2010 obywatelka Cesarskiej Republiki Shireroth, przez dość krótki okres Ministerka Imigracji i Naturalizacji.

W 2012 nominowana do nadawanej na Mikrze Nagrody FNORD, w kategorii "Sztuki Graficzne".

Niegdyś również obywatelka Jingdao.

Inne fakty z życia oraz ciekawostki

W 2007 przez pewien okres Królowa Etiudy, ministerka w Sarmacji, gdzie też była tymczasową członkinią Dworu Książęcego.

W 2008 obroniła swoją pracę magisterską na Wydziale Parabiologii i Paramedycyny Instytutu Zjawisk Paranormalnych Konserwatorium Muzycznego w Wałbrzychu, w Gnomii, pt. "Dlaczego dreamlandzkie gogle tłumaczące oddają gnomie słowo" (nazwa skrócona, pełna wersja zaginęła w pomroce dziejów).

W 2015 Wicepremier i Minister ds. Kultury i Obyczajów Królestwa Natanii w rządzie Torkana Ingawaara.

Od czerwca 2020 Lady Admiralicji w Lidze Morskiej i Kolonialnej.

Między 25 czerwca a 6 lipca 2020, w związku ze zniknięciem Prezydenta Republiki Czochaminu, oraz groźbą konfliktu zbrojnego między Cesarstwem Norweglandu a Secesyjną Republiką Westland, wraz z Królem Biednamu Wilhelmem Hohenmerem pełniła funkcję obserwatora i członkini komisji wyborczej, wpierw w wyborach do sejmu, a następnie wyboru nowego prezydenta Czochaminu.

23 listopada 2020 odznaczona Orderem Przyjaźni Narodów Palatynatu Leocji

Zdarzyło jej się reprezentować Tuolelenkkę, a później Triumwirat Erboki w OPM.

Onegdaj obywatelka Brugii, oraz MSW Zongyi Ludowej. Współtworzyła też Królestwo Tanis, będąc jego Faraonem.

Jest antropomorficzną skunksiczką. Nie musi się kłaniać żadnemu mikronacyjnemu władcy.

Znana z n̶i̶e̶g̶d̶y̶s̶i̶e̶j̶s̶z̶e̶g̶o̶ popędu do adopcji.