Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Valencia

Z Micropedia
 
Dystrykt Stołeczny Walencji
Distrito Capital de Valencia
València
Flaga Walencji Herb Walencji
Valencia-logo.png
Symbole i logo Miasta Walencja
PaństwoBandera2.png Królestwo Skarlandu
WspólnotaValencia.png Wspólnota Walencji
ProwincjaValencia.png Distrito Capital
Alkad Norbert I Catalán
Organ ZarządzającyAyuntamiento de Valencia
Patron Św. Wincent z Saragossy
Strona internetow

Valencia - miasto na północy Królestwa Skarlandu we Wspólnocie Walenckiej. Powstała 21 listopada 2008 roku, kiedy to JKM Norbert I Catalán przeniósł tu swoją siedzibę z Tossa de Mar. Obecna stolica Skarlandu i dwóch prowincji: Prowincji Walencja i Dystryktu Stołecznego. Największe miasto i najważniejszy ośrodek miejski w Skarlandzie. Dopuszczona nazwa: València. Obecna Walencja jest wzorowana na: Walencji, Madrycie i Barcelonie.

Dystrykt i Podział Administracyjny

Walencja oficjalnie jest miastem wydzielonym pod nazwą: Dystrykt Stołeczny Walencji (es. Distrito Capital de Valencia, Valencia DC).

Dzielnice na mapie.
 • Ciutat Vella (hiszp. Ciudad Vieja)
 • La Saïdia
 • Algirós
 • L'Olivereta
 • Patraix
 • Jesús
 • Poblats Marítims
 • Campanar
 • Extramurs
 • Rascanya
 • Eixample


Dzielnice miasta nie posiadają własnych władz.

Transport

TMV.png

Metro-cercanias.png

Silnie rozbudowana sieć transportowa obsługiwana do niedawna była przez firmę EMT Valencia lecz w związku z utworzeniem Strefy Aglomeracyjnej miasta Walencja na początku 2012 roku EMT Valencia została połączona z firmami EMT Mérida i EMT Girona tworząc firmę pod nazwą: Transportes Metropolitanos de Valencia. Obecnie funkcjonuje 46 linii autobusowych, 4 linie autobusowe turystyczne, 13 linii tramwajowych, 6 linii metra na terenie miasta València, 13 linii autobusowych, 2 linie autobusowe turystyczne, 1 linia tramwajowa na terenie miasta Mérida, 6 linii autobusowych, 1 linia autobusowa turystyczna na terenie miasta Girona.

Ponad to pomiędzy stacjami kolejowymi Valencia Carlos I de Catalán i Estación Mérida Santa Ana kursują pociągi aglomeracyjne: Cercanías València (linie: C-1, C-2, C-3). Powstały 4 przeprawy promowe z miastem Girona: 3 w mieście València i 1 w mieście Mérida. Istnieją 3 linie tramwajów aglomeracyjnych nie ujętych w powyższym zestawieniu funkcjonujących linii transportu publicznego.Wydarzenia

W Walencji zorganizowano dwie Konferencje:


Herb-Skarlandu-2020.png

Skarland
Informacje

KonstytucjaSiły Zbrojne Królestwa Skarlandu
Flaga i HerbBanco de Skarland

Polityka Królestwa Skarlandu
KrólKortezy GeneralnePremierGeneralitat Królestwa Skarlandu

Media
El Reino

Wspólnoty Autonomiczne
Korona Królestwa SkarlanduKorona Królestwa AguriiKorona Wschodniego Królestwa Estelli