Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!
Lista przeglądowa religii: Różnice pomiędzy wersjami
imported>Pel Nander mNie podano opisu zmian |
imported>AdamXandur Nie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 25 wersji utworzonych przez 10 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Lista przeglądowa religii''' - wykaz, obszar działania i przedstawiciele. | '''Lista przeglądowa religii''' - wykaz, obszar działania i przedstawiciele. | ||
==A== | |||
* [[Apaczyzm]] -> [[Wierzenia Apaczów]] | |||
==B== | |||
* [[Bole-Maru]] : [[Czarny Kraj]] | |||
- przedstawiciele; ? | |||
* [[Brugijski Kościół Reformowany]] (BKR): [[Brugia]] | * [[Brugijski Kościół Reformowany]] (BKR): [[Brugia]] | ||
- przedstawiciele; [[Paul Einar Foerner]] | - przedstawiciele; [[Paul Einar Foerner]] | ||
* [[Buddyzm Rajński]] (BR): [[Al Rajn]] | * [[Buddyzm Rajński]] (BR): [[Al Rajn]] | ||
- przedstawiciele; [[Cristo at Rabani]] | - przedstawiciele; [[Cristo at Rabani]] | ||
==C== | |||
* [[Cerkiew Ligockokatolicka]] -> [[Ligocka Cerkiew Prawosławna]] | |||
* [[Chrześcijański Kościół Naddunajski]] -> [[Kościół Austro-Katolicki]] | |||
* [[Chrześcijański Kościół Scholandii]] : [[Scholandia]] | * [[Chrześcijański Kościół Scholandii]] : [[Scholandia]] | ||
- przedstawiciele; | - przedstawiciele; | ||
* [[Climowizm ]]: [[Białogóra]] | * [[Climowizm]]: [[Białogóra]] | ||
- przedstawiciele; [[Kristjan Lukasevic]] | - przedstawiciele; [[Kristjan Lukasevic]] | ||
==D== | |||
==E== | |||
* [[Ekumeniczny Kościół Prawoicki]]: [[Brodria]], [[Nupia]] | |||
- przedstawiciele; [[Władimir Grutin]], [[Karol Abbot]] | |||
* [[Ekumenizm prawoicki]] -> [[Ekumeniczny Kościół Prawoicki]] | |||
==F== | |||
==G== | |||
==H== | |||
==I== | |||
* [[Islam Neoafrykański]]: [[Czarny Kraj]] | |||
- przedstawiciele; [[?]] | |||
==J== | |||
* [[Jediizm]] (Kościół Jedi): [[Siedmiogród]] | |||
- przedstawiciele; [[David Kovacs]] | |||
* [[Judaizm]] : [[Izrael]] | |||
- przedstawiciele; [[?]] | |||
* [[Judaizm Sarmacki]]: [[Sarmacja]] | * [[Judaizm Sarmacki]]: [[Sarmacja]] | ||
- przedstawiciele; [[Piotr Mikołaj | - przedstawiciele; [[Piotr Mikołaj]], [[Elijahu Rosenkranz]], [[Matwiej Skarbnikow]], [[Timios von Kiechajas]], [[Michał Radetzky]], [[Małgorzata Muzyk]], ... | ||
==K== | |||
* [[Katolicki Kościół Tyrencji]] (KKT): [[Tyrencja]] - rozwiązany | * [[Katolicki Kościół Tyrencji]] (KKT): [[Tyrencja]] - rozwiązany | ||
* [[Kościół Austro-Katolicki]] (KAK): [[Austro-Węgry]] - połączony z [[Rotrio-Katolicyzm]]em. | * [[Kościół Austro-Katolicki]] (KAK): [[Austro-Węgry]] - połączony z [[Rotrio-Katolicyzm]]em. | ||
* [[Kościół Bizantyjsko-Sclaviński]]: [[Bizancjum]], [[Nowa Sclavinia]] | |||
- przedstawiciele; [[Barjuan Lowenbrau van Wattsen]], [[Michał Kingsize]] | |||
* [[Kościół Bravogirlistów]]: [[Wandystan]] | * [[Kościół Bravogirlistów]]: [[Wandystan]] | ||
- przedstawiciele; | - przedstawiciele; Popiesh [[Tola I]] | ||
* [[Kościół Frankijsko-Katolicki]]: [[Cesarstwo Francuskie]] | |||
- przedstawiciele; [[J.S Napoleon Innocenty IV]] | |||
* [[Kościół Jedi]] -> [[Jediizm]] | |||
* [[Kościół Parzącej Meduzy]]: [[Winktown]], [[Neverwerld]] | * [[Kościół Parzącej Meduzy]]: [[Winktown]], [[Neverwerld]] | ||
- przedstawiciele; [[Adrian Trydencki]] | - przedstawiciele; [[Adrian Trydencki]] | ||
* [[Kościół Powszechny]]: [[Neverwerld]] | * [[Kościół Powszechny]]: [[Neverwerld]] | ||
- przedstawiciele; | - przedstawiciele; [[Karol Never]] | ||
* [[Kościół Saksońsko-katolicki]]: [[Saksonia]] | |||
- przedstawiciele; [[Piotr I Wettyn]], | |||
* [[Kościół Toruńsko-Katolicki]] (KTK): [[Moherat Berecji]] | * [[Kościół Toruńsko-Katolicki]] (KTK): [[Moherat Berecji]] | ||
- przedstawiciele; [[Ludwik Bourbon]], | - przedstawiciele; [[Ludwik Bourbon]], | ||
* [[Kościół Świętej Radiacji]]: [[Winktown]] | * [[Kościół Świętej Radiacji]]: [[Winktown]] | ||
- przedstawiciele; [[Harold]] | - przedstawiciele; [[Harold]] | ||
* [[Kościół | * [[Kościół Wielkiego Ogórka]]: [[Winktown]] | ||
- przedstawiciele; | - przedstawiciele; | ||
* [[Kościół wyznawców Mleka]]: [[Apaczowo]] | |||
- przedstawiciele; [[Apache Uga-naki]] | |||
* [[Kvasiramiizm]]: [[Skerls]] | |||
- przedstawiciele; [[Bartłomiej Ajattelu]] | |||
==L== | |||
* [[Ligocka Cerkiew Prawosławna]]: [[Republika Tyrencji|Tyrencja]] | |||
- przedstawiciele: [[Gaius Cornelius Ligotus]], [[Cnaeus Numerius Caesar]] | |||
==Ł== | |||
==M== | |||
* [[Marchwizm]]: [[Marchewka]], [[Erboka]] | * [[Marchwizm]]: [[Marchewka]], [[Erboka]] | ||
- przedstawiciele; [[Konrad I Dreamlandzki]] | - przedstawiciele; [[Konrad I Dreamlandzki]] | ||
* [[Metodystyczny Kościół Mikronacyjny]]: [[Czarny Kraj]], [[Saska]], [[NUPIA]] | |||
- przedstawiciele; [[Pel Nander]] | |||
* [[Metodyzm]] -> [[Metodystyczny Kościół Mikronacyjny]] | |||
* [[Moheryzm]] -> [[Kościół Toruńsko-Katolicki]] | * [[Moheryzm]] -> [[Kościół Toruńsko-Katolicki]] | ||
==N== | |||
* [[Narodowy Kościół Klindii]] -> [[Narodowy Kościół Wierzących]] | |||
* [[Narodowy Kościół Wierzących]] : [[Klindia]], [[Hirshbergia]] | |||
- przedstawiciele; [[Mary Stuart-Gallun]], [[Matthew Cluen]] | |||
* [[Nebtawizm]] : [[Neb Tawi]] | |||
- przedstawiciele; [[?]] | |||
* [[Neutralizm]] : [[Czarny Kraj]] | |||
- przedstawiciele; [[?]] | |||
* [[Nondistinctionizm]] : [[Czarny Kraj]] | |||
- przedstawiciele; [[?]] | |||
* [[Nordfaitr]]: [[Nordia]] | * [[Nordfaitr]]: [[Nordia]] | ||
- przedstawiciele; | - przedstawiciele; | ||
==O== | |||
* [[Obojętyzm]] -> [[Neutralizm]] | |||
==P== | |||
* [[Peyotyzm]]: [[Okoczia]], | |||
- przedstawiciele; | |||
* [[Prawdziwie Świecki Kościół Starowandyjski]]: [[Wandystan]], | * [[Prawdziwie Świecki Kościół Starowandyjski]]: [[Wandystan]], | ||
- przedstawiciele; | - przedstawiciele; | ||
==R== | |||
* [[Reformowany Kościół Chrześcijan Micronacyjnych]]: [[Klindia]] | |||
- przedstawiciele: Ksi.[[Adam Michlev]], [[Ambrosij Popow]] | |||
* [[Rotrio-Katolicyzm]]: [[Rotria]] | * [[Rotrio-Katolicyzm]]: [[Rotria]] | ||
- przedstawiciele; | - przedstawiciele; | ||
==S== | |||
* [[Surmeński Kościół Chrześcijański]](SKCh): [[Surmenia]] - połączony z [[Rotrio-Katolicyzm]]em. | * [[Surmeński Kościół Chrześcijański]](SKCh): [[Surmenia]] - połączony z [[Rotrio-Katolicyzm]]em. | ||
* [[Szwejkizm]]: [[Austro-Węgry]] | * [[Szwejkizm]]: [[Austro-Węgry]] | ||
- przedstawiciele; [[Franciszek Józef II]], | - przedstawiciele; [[Franciszek Józef II]], | ||
==Ś== | |||
* [[Świecki Kościół Wandejski]]: [[Wandystan]] | * [[Świecki Kościół Wandejski]]: [[Wandystan]] | ||
- przedstawiciele; [[Alojzy Pupka]], | - przedstawiciele; [[Alojzy Pupka]], | ||
==T== | |||
* [[Toruńsko-Katolicyzm]]: [[Moherat Berecji]] | |||
- przedstawiciele; [[Ludwik Bourbon]], | |||
==U== | |||
==W== | |||
* Wargizm | |||
- przedstawiciele: Aleksander Malinokan | |||
* [[Wierzenia Apaczów]]: [[Apaczowo]], [[NUPIA]] | |||
- przedstawiciele; [[Apache Uga-naki]], [[Pel Nander]] | |||
* [[Wierzenia Szoszoinów]]: [[Okoczia]] | * [[Wierzenia Szoszoinów]]: [[Okoczia]] | ||
- przedstawiciele; [[Swawolny Byk]], [[Żelazny Żuk]], [[Pędzący Kojot]] | - przedstawiciele; [[Swawolny Byk]], [[Żelazny Żuk]], [[Pędzący Kojot]] | ||
* [[Wolny kościół mikronacji]]: | * [[Wolny kościół mikronacji]]: | ||
- przedstawiciele; | - przedstawiciele; | ||
* [[Woodyzm Bantuński]]: [[Bantu]] | * [[Woodyzm Bantuński]]: [[Bantu]] | ||
- przedstawiciele; [[Patryk Nowak]] | - przedstawiciele; [[Patryk Nowak]] | ||
*[[Wspólnota Anglikańska]]: [[Zjednoczone Królestwo Brytanii i Wielkich Dominiów]] | |||
-przedstawiciele: [[Maria III]], [[William Laud]] | |||
*Wszechbudzimiryzm | |||
-przedstawiciele: [[Arkadiusz Weerland|Arkadiusz II Filip]], Budzimir VII,[[ Laszk Młynariew]], [[Siergiej Makłow]] | |||
==X== | |||
==Y== | |||
* [[Yslam Rajński]] (YR): [[Al Rajn]] | * [[Yslam Rajński]] (YR): [[Al Rajn]] | ||
- przedstawiciele; [[Ajatullah Osama bin Ramzani]] | - przedstawiciele; [[Ajatullah Osama bin Ramzani]] | ||
==Z== | |||
* [[Zielony Kościół]]: [[Bialenia]] | |||
- przedstawiciele; [[Ali ibn Abi Talib]] | |||
* [[Ziemniakoislam]] : [[Winkown]] | * [[Ziemniakoislam]] : [[Winkown]] | ||
- przedstawiciele; [[Ugotowany Ziemniak]] | - przedstawiciele; [[Ugotowany Ziemniak]] | ||
[[Kategoria:Strony przeglądowe]] | [[Kategoria:Strony przeglądowe]] | ||
[[Kategoria:Religie|*]] | [[Kategoria:Religie|*]] |
Aktualna wersja na dzień 11:54, 21 cze 2019
Lista przeglądowa religii - wykaz, obszar działania i przedstawiciele.
A
B
- przedstawiciele; ?
- przedstawiciele; Paul Einar Foerner
- Buddyzm Rajński (BR): Al Rajn
- przedstawiciele; Cristo at Rabani
C
- Cerkiew Ligockokatolicka -> Ligocka Cerkiew Prawosławna
- Chrześcijański Kościół Naddunajski -> Kościół Austro-Katolicki
- Chrześcijański Kościół Scholandii : Scholandia
- przedstawiciele;
- przedstawiciele; Kristjan Lukasevic
D
E
- przedstawiciele; Władimir Grutin, Karol Abbot
F
G
H
I
- przedstawiciele; ?
J
- Jediizm (Kościół Jedi): Siedmiogród
- przedstawiciele; David Kovacs
- przedstawiciele; ?
- przedstawiciele; Piotr Mikołaj, Elijahu Rosenkranz, Matwiej Skarbnikow, Timios von Kiechajas, Michał Radetzky, Małgorzata Muzyk, ...
K
- Katolicki Kościół Tyrencji (KKT): Tyrencja - rozwiązany
- Kościół Austro-Katolicki (KAK): Austro-Węgry - połączony z Rotrio-Katolicyzmem.
- Kościół Bizantyjsko-Sclaviński: Bizancjum, Nowa Sclavinia
- przedstawiciele; Barjuan Lowenbrau van Wattsen, Michał Kingsize
- przedstawiciele; Popiesh Tola I
- przedstawiciele; J.S Napoleon Innocenty IV
- przedstawiciele; Adrian Trydencki
- przedstawiciele; Karol Never
- przedstawiciele; Piotr I Wettyn,
- przedstawiciele; Ludwik Bourbon,
- przedstawiciele; Harold
- przedstawiciele;
- przedstawiciele; Apache Uga-naki
- przedstawiciele; Bartłomiej Ajattelu
L
- przedstawiciele: Gaius Cornelius Ligotus, Cnaeus Numerius Caesar
Ł
M
- przedstawiciele; Konrad I Dreamlandzki
- przedstawiciele; Pel Nander
N
- Narodowy Kościół Klindii -> Narodowy Kościół Wierzących
- Narodowy Kościół Wierzących : Klindia, Hirshbergia
- przedstawiciele; Mary Stuart-Gallun, Matthew Cluen
- przedstawiciele; ?
- przedstawiciele; ?
- przedstawiciele; ?
- przedstawiciele;
O
P
- przedstawiciele;
- przedstawiciele;
R
- przedstawiciele: Ksi.Adam Michlev, Ambrosij Popow
- przedstawiciele;
S
- Surmeński Kościół Chrześcijański(SKCh): Surmenia - połączony z Rotrio-Katolicyzmem.
- Szwejkizm: Austro-Węgry
- przedstawiciele; Franciszek Józef II,
Ś
- przedstawiciele; Alojzy Pupka,
T
- przedstawiciele; Ludwik Bourbon,
U
W
- Wargizm
- przedstawiciele: Aleksander Malinokan
- przedstawiciele; Apache Uga-naki, Pel Nander
- przedstawiciele; Swawolny Byk, Żelazny Żuk, Pędzący Kojot
- przedstawiciele;
- przedstawiciele; Patryk Nowak
-przedstawiciele: Maria III, William Laud
- Wszechbudzimiryzm
-przedstawiciele: Arkadiusz II Filip, Budzimir VII,Laszk Młynariew, Siergiej Makłow
X
Y
- Yslam Rajński (YR): Al Rajn
- przedstawiciele; Ajatullah Osama bin Ramzani
Z
- przedstawiciele; Ali ibn Abi Talib
- przedstawiciele; Ugotowany Ziemniak