Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!
Lista przeglądowa religii: Różnice pomiędzy wersjami
(→W) |
imported>Pel Nander mNie podano opisu zmian |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Lista przeglądowa religii''' - wykaz, obszar działania i przedstawiciele. | '''Lista przeglądowa religii''' - wykaz, obszar działania i przedstawiciele. | ||
==A== | ==A== | ||
* [[Apaczyzm]] -> [[Wierzenia Apaczów]] | |||
==B== | ==B== | ||
Linia 12: | Linia 13: | ||
* [[Cerkiew Ligockokatolicka]] -> [[Ligocka Cerkiew Prawosławna]] | * [[Cerkiew Ligockokatolicka]] -> [[Ligocka Cerkiew Prawosławna]] | ||
* [[Chrześcijański Kościół Naddunajski]] : [[Austro-Węgry]] | |||
- przedstawiciele; [[Otto Katz]] | |||
* [[Chrześcijański Kościół Scholandii]] : [[Scholandia]] | * [[Chrześcijański Kościół Scholandii]] : [[Scholandia]] | ||
- przedstawiciele; | - przedstawiciele; | ||
Linia 59: | Linia 62: | ||
* [[Kościół Wielkiego Ogórka]]: [[Winktown]] | * [[Kościół Wielkiego Ogórka]]: [[Winktown]] | ||
- przedstawiciele; | - przedstawiciele; | ||
* [[Kościół wyznawców Mleka]]: [[Apaczowo]] | |||
- przedstawiciele; [[Apache Uga-naki]] | |||
* [[Kvasiramiizm]]: [[Skerls]] | |||
- przedstawiciele; [[Bartłomiej Ajjatelu]] | |||
==L== | ==L== | ||
Linia 68: | Linia 75: | ||
* [[Marchwizm]]: [[Marchewka]], [[Erboka]] | * [[Marchwizm]]: [[Marchewka]], [[Erboka]] | ||
- przedstawiciele; [[Konrad I Dreamlandzki]] | - przedstawiciele; [[Konrad I Dreamlandzki]] | ||
* [[Metodystyczny Kościół Mikronacyjny]]: [[Czarny Kraj]], [[Saska]], [[NUPIA]] | |||
- przedstawiciele; [[Pel Nander]] | |||
- [[Metodyzm]] -> [[Metodystyczny Kościół Mikronacyjny]] | |||
* [[Moheryzm]] -> [[Kościół Toruńsko-Katolicki]] | * [[Moheryzm]] -> [[Kościół Toruńsko-Katolicki]] | ||
==N== | ==N== | ||
Linia 106: | Linia 116: | ||
- przedstawiciele; [[Alojzy Pupka]], | - przedstawiciele; [[Alojzy Pupka]], | ||
==T== | ==T== | ||
* [[Toruńsko-Katolicyzm]]: [[Moherat Berecji]] | |||
- przedstawiciele; [[Ludwik Bourbon]], | |||
==U== | ==U== | ||
==W== | ==W== | ||
* [[Wierzenia Apaczów]]: [[Apaczowo]], [[NUPIA]] | |||
- przedstawiciele; [[Apache Uga-naki]], [[Pel Nander]] | |||
* [[Wierzenia Szoszoinów]]: [[Okoczia]] | * [[Wierzenia Szoszoinów]]: [[Okoczia]] | ||
- przedstawiciele; [[Swawolny Byk]], [[Żelazny Żuk]], [[Pędzący Kojot]] | - przedstawiciele; [[Swawolny Byk]], [[Żelazny Żuk]], [[Pędzący Kojot]] | ||
Linia 127: | Linia 139: | ||
- przedstawiciele; [[Ajatullah Osama bin Ramzani]] | - przedstawiciele; [[Ajatullah Osama bin Ramzani]] | ||
==Z== | ==Z== | ||
* [[Zielony Kościół]]: [[Bialenia]] | |||
- przedstawiciele; [[Ali ibn Abi Talib]] | |||
* [[Ziemniakoislam]] : [[Winkown]] | * [[Ziemniakoislam]] : [[Winkown]] | ||
- przedstawiciele; [[Ugotowany Ziemniak]] | - przedstawiciele; [[Ugotowany Ziemniak]] | ||
[[Kategoria:Strony przeglądowe]] | [[Kategoria:Strony przeglądowe]] | ||
[[Kategoria:Religie|*]] | [[Kategoria:Religie|*]] |
Wersja z 00:21, 28 gru 2013
Lista przeglądowa religii - wykaz, obszar działania i przedstawiciele.
A
B
- przedstawiciele; ?
- przedstawiciele; Paul Einar Foerner
- Buddyzm Rajński (BR): Al Rajn
- przedstawiciele; Cristo at Rabani
C
- Cerkiew Ligockokatolicka -> Ligocka Cerkiew Prawosławna
- Chrześcijański Kościół Naddunajski : Austro-Węgry
- przedstawiciele; Otto Katz
- przedstawiciele;
- przedstawiciele; Kristjan Lukasevic
D
E
F
G
H
I
- przedstawiciele; ?
J
- Jediizm (Kościół Jedi): Siedmiogród
- przedstawiciele; David Kovacs
- przedstawiciele; ?
- przedstawiciele; Piotr Mikołaj, Elijahu Rosenkranz, Matwiej Skarbnikow, Timios von Kiechajas, Michał Radetzky, Małgorzata Muzyk, ...
K
- Katolicki Kościół Tyrencji (KKT): Tyrencja - rozwiązany
- Kościół Austro-Katolicki (KAK): Austro-Węgry - połączony z Rotrio-Katolicyzmem.
- Kościół Bizantyjsko-Sclaviński: Bizancjum, Nowa Sclavinia
- przedstawiciele; Barjuan Lowenbrau van Wattsen, Michał Kingsize
- przedstawiciele; Popiesh Tola I
- przedstawiciele; J.S Napoleon Innocenty IV
- przedstawiciele; Adrian Trydencki
- przedstawiciele; Karol Never
- przedstawiciele; Piotr I Wettyn,
- przedstawiciele; Ludwik Bourbon,
- przedstawiciele; Harold
- przedstawiciele;
- przedstawiciele; Apache Uga-naki
- przedstawiciele; Bartłomiej Ajjatelu
L
- przedstawiciele: Gaius Cornelius Ligotus, Cnaeus Numerius Caesar
Ł
M
- przedstawiciele; Konrad I Dreamlandzki
- przedstawiciele; Pel Nander - Metodyzm -> Metodystyczny Kościół Mikronacyjny
N
- Narodowy Kościół Klindii -> Narodowy Kościół Wierzących
- Narodowy Kościół Wierzących : Klindia, Hirshbergia
- przedstawiciele; Mary Stuart-Gallun, Matthew Cluen
- przedstawiciele; ?
- przedstawiciele; ?
- przedstawiciele; ?
- przedstawiciele;
O
P
- przedstawiciele;
R
- przedstawiciele: Ksi.Adam Michlev, Ambrosij Popow
- przedstawiciele;
S
- Surmeński Kościół Chrześcijański(SKCh): Surmenia - połączony z Rotrio-Katolicyzmem.
- Szwejkizm: Austro-Węgry
- przedstawiciele; Franciszek Józef II,
Ś
- przedstawiciele; Alojzy Pupka,
T
- przedstawiciele; Ludwik Bourbon,
U
W
- przedstawiciele; Apache Uga-naki, Pel Nander
- przedstawiciele; Swawolny Byk, Żelazny Żuk, Pędzący Kojot
- przedstawiciele;
- przedstawiciele; Patryk Nowak
-przedstawiciele: Maria III, William Laud
- Wszechbudzimiryzm
-przedstawiciele: Arkadiusz II Filip, Budzimir VII,Laszk Młynariew, Siergiej Makłow
X
Y
- Yslam Rajński (YR): Al Rajn
- przedstawiciele; Ajatullah Osama bin Ramzani
Z
- przedstawiciele; Ali ibn Abi Talib
- przedstawiciele; Ugotowany Ziemniak