Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Wyspa Centra

Z Micropedia
Wersja z dnia 22:05, 28 lis 2013 autorstwa imported>Pel Nander
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Wyspa Centra - (Wyspa Zero, Wyspa Centra Zero) - niewielka wysepka leżąca na Oceanie Wirtualnym Centralnym. W połowie drogi między Surmenią a Scholandią. Odkryta w czasie podróży Pel Nander'a w ... 2008 r. Politycznie wyspa jest tnz lecz nadzór bezpośredni nad nią sprawuje MIB.

Wyznaczenie przecięcia się równika z południkiem zero

Wg. obliczeń MIB oparała na niej punkt przecięcia się równika z południkiem zero. MIB wyznaczyło

  • południk Zero na wyspie Centra i wsch, wybrzerzu sarmackiej wyspy Tropicana.
  • równik na wyspie Centra z zachodu. przyl. ... na wyspie Nowal. przyl. ... w Vetonii. pd. krańcowym przyl. wyspy Mała Wanta, przyl. ... na wyspie Arped. przyl. ... w Pięciopolsce.

Z zachodu na wsch. równik przebiega przez państwa: (stan na 30 wrzesień 2009) Mikrosławia (Nowal,Vetonia), Aztec (Wyspa ...), Dreamland (Webland: wyspy Mała Wanta, Wielka Wanta), Sarmację (pn. Baridas, w. Arped), Moherat Berecji (pd. Moherowe Pogórze), Brugię (pd. kraniec), Scholandia (Gnomia, Bergia i Elfida,, Arden i Inselia), Wyspa Centra, Monderia, Winktown (Pięciopolska Zachodnia), Pięciopolska, Brugia (Mersja), oraz Skarland (Wilkinia).

Oświadczenie MIB

Dbająć o rozwój Wirtualświata w zachowaniu jego przejawów, MIB politycznie zajmuje wyspę Centra. Miejsce w którym przecina się równik z południkiem 0. Wyspa jest "Centrum Wirtualświata". Od 10 stycznia 2010 r. Wyspa Centra staje się posiadłością MIB.