Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Mikronacyjny Instytut Badawczy

Z Micropedia
(Przekierowano z MIB)

MIB - Mikronacyjny Instytut Badawczy - założony 4 lipca 2008 przez Pel'a Nander'a w Interlandzie. Cały instytut mieści się w walizce z którą podróżuje Pel Nander. Wszelkie inf są gromadzone w 4 miejscach w domu Pel Nandera w Nowym Mieście Nowogradzkim, w Herbaciarnii, w Wenewje gł. mieście administracyjnym Interlandzkiej Orientyki Zachodniej i w Izborgradzie stolicy Izborii. Formalnie od 11.08.2013 zarejestrowany w NUPIA Mikronacyjny Instytut Badawczy (MIB), Neocity, ul. Integracyjna 10 [1]

Zarządca i Menedżer projektu MIB - Pel Nander

Symbole MIB

Flaga MIB

Działalność, Publikacje, Odkrycia, ...

Wyznaczenie granic kontynentów

Na podstawie map Pavla Zepp'a jak i poznania wiedzy geograficznej w poszczególnych państwach oraz ukształtowania i charakteru obszarów. MIB wyznczyło przybliżone granice między kontynentami. Używając podwójnego nazwenictwa dla kontynentu. Tzw. technicznego znanego dla wszystkich w Mikroświecie i osobowego dla nazw międzynarodowych ogólnie znanych, krajowych oraz organizacyjnych. Za techniczne i osobowe międzynarodowe MIB przyjmuje i posługuje się:

Kolejne badania i zmiany na mapie MIB 2 serii uwzględniły:

Kolejne badania i zmiany na mapie MIB 3 i 4 serii uwzględniły:

Ze względu na różnorodność i zasięg używania, popularność oraz polityczność. Nazwy krajowe oraz organizacyjne mają mniejsze znaczenie i w skali globalnej geograficznej nie są przez MIB używane.

Sugerowane istnienie lądów będących obszarami tnz:

Wyznaczenie przecięcia się równika z południkiem zero

Wg. obliczeń znajduje się on na Wyspie Centra. MIB wyznaczyło

  • południk Zero na wyspie Centra i wsch, wybrzerzu sarmackiej wyspy Tropicana.
  • równik na wyspie Centra z zachodu. przyl. ... na wyspie Nowal. przyl. ... w Vetonii. pd. krańcowym przyl. wyspy Mała Wanta, przyl. ... na wyspie Arped. przyl. ... w Pięciopolsce.

Z zachodu na wsch. równik przebiega przez państwa: (stan na 30 wrzesień 2009) Mikrosławia (Nowal,Vetonia), Aztec (Wyspa ...), Dreamland (Webland: wyspy Mała Wanta, Wielka Wanta), Sarmację (pn. Baridas, w. Arped), Moherat Berecji (pd. Moherowe Pogórze), Brugię (pd. kraniec), Scholandia (Gnomia, Bergia i Elfida,, Arden i Inselia), Wyspa Centra, Monderia, Winktown (Pięciopolska Zachodnia), Pięciopolska, Brugia (Mersja), oraz Skarland (Wilkinia).

Prelekcje

Mapy główne [2]

Linki zewnętrzne

[3],[4]